Aktywne i kreatywne ferie z dziećmi

0
1899
Aktywne i kreatywne ferie z dziećmi

Styczeń jest pierwszym miesiącem, w którym już zaczynają się ferie zimowe w kilku województwach Polski. Dokładniej mówiąc, zaczynają się od 14 stycznia, a trwają aż do 24 lutego z podziałem na konkretne części kraju. Ten czas dwóch tygodniu spędzonych razem możecie wykorzystać na wiele sposobów – od wspólnej wycieczki, wakacji po zabawę w domowym zaciszu. Przygotowaliśmy dla Was parę propozycji na aktywne i kreatywne spędzenie ferii zimowych ze swoimi maluchami, które wcale nie muszą kojarzyć się z nudą i siedzeniem przed ekranem komputera czy telewizora.

Zimowe szaleństwo

Z pewnością w tym czasie gdzieś pojawiły się już pierwsze płaty śniegu. Czasami może to być blisko Waszego domu, a niekiedy trzeba będzie już pomyśleć o dalszej wycieczce, jeśli nie w Polsce, to przykładowo w Czechach. Przede wszystkim liczą się chęci, dlatego warto poszukać takiego miejsca i zorientować się, gdzie w pobliżu znajduje się stok narciarski. To może by świetna alternatywa dla zwykłego spaceru, pójścia na basen czy na kręgle, kiedy wspólnie będziecie mogli spędzić ten czas i bawić się fantastycznie.

Taka atrakcja polecana jest nie tylko dla dzieci, które już kiedyś zaznały zimowego szaleństwa na nartach, snowboardzie czy klasycznych sankach, ale głównie dla tych maluchów, które jeszcze nigdy tego nie próbowały. Generalnie cała inicjatywa opiera na aktywnej zabawie na świeżym powietrzu, co będzie o wiele lepsze w porównaniu do oglądania telewizji, seriali czy grania na komputerze, konsoli. Nieważne, czy potraficie jeździć na nartach, zawsze można zwyczajnie udać się na górkę i pozjeżdżać na sankach, jabłuszkach. W ten sposób wszyscy poczują się jak dzieci i będą mogli wykorzystać zimowe warunki w 100%.

Tablice domowe na 2 sposoby

Teraz przejdziemy do bardziej domowych i kreatywnych zabaw, które można realizować nie tylko w czasie ferii zimowych, ale również w każdym innym momencie. W tym celu będzie potrzebna Wam tablica magnetyczna dla dzieci, którą można zakupić w zwykłym sklepie stacjonarnym lub przez internet: https://tablice-magnetyczne.com/. Możecie wybrać dowolny rozmiar, kształt i nawet nadruk na tablicy, aby spełniała Wasze oczekiwania i przede wszystkim dzieci.

Przygotowaliśmy dla Was dwie propozycje zabaw i atrakcji z użyciem tablic magnetyczne, które mogą w późniejszym czasie posłużyć Waszym pociechom w planowaniu zadań domowych, organizowaniu swojego czasu pracy i czasu wolnego, a także dla własnej rozrywki na co dzień. Jako nasz pierwszy pomysł chcielibyśmy zachęcić do rysowania, a mianowicie mamy na myśli grę w kalambury i wszelkiego rodzaju zgadywanki. Waszych propozycji utrzymanych w tym klimacie zabaw może być równie wiele, a właśnie tablica magnetyczna suchościeralna pozwala na szybkie malowanie, zmazywanie i niekiedy przyczepianie niezbędnych gadżetów i akcesoriów. Ten czas możecie spędzić wszyscy razem, z pełną swobodą, głową otwartą na nowe pomysły i wyobraźnią w gotowości. W zasadzie powierzchnia tablicy pozwala na realizację każdego Waszego pomysłu, w którym mogą uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny, znajomi, a także koledzy i koleżanki Waszych dzieci. To przecież równie istotne, aby umieć zorganizować czas dzieciom podczas wizyt ich przydziałów ze szkoły, przedszkola.

Naszą inną propozycją jest wykorzystanie już nieco innej tablicy magnetycznej, a wszystko za sprawą nadruków na jej powierzchni. W tym przypadku pomocne okażą się grafiki kratek lub poziomych linii, które będą świetnym uzupełnieniem podczas nauki pisania. Właśnie tak, w czasie ferii zimowych ten wspólny czas można spędzić także na nauce, ale w sposób ciekawy i nietypowy. Malowanie, rysowanie i pisanie na tablicy może okazać się super zachętą dla najmłodszych do uczenia się i poznawania cyfr, liczb i znaków. Wiele mogą się wówczas nauczyć, uzupełnić swoje braki w wiedzy i jednocześnie liczyć na wsparcie i zainteresowanie rodziców. Waszym zadaniem jest pokazanie im, że warto i wcale nauka nie musi kojarzyć się z nudą i stratą czasu. Wszystko to na pewno poskutkuje w przyszłości, a ferie będą dla Was świetną „wymówką” do zabawy i nauki w jednym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ