Ustroń – dostępne szlaki turystyczne

0
794
Ustroń

Jeśli ktoś poszukuje idealnego miejsca, które nadaje się do wielogodzinnych spacerów, Ustroń nie powinien zawieść. Znajduje się tutaj wiele szlaków turystycznych, dzięki którym udaje się zadbać i o swoją kondycję, i miło spędzić czas w otoczeniu natury. Jakie szlaki turystyczne warto wziąć pod uwagę, gdy wszystkie drogi będą prowadzić do Ustronia?

Ustroń atrakcje turystyczne – piesze szlaki

Kto powiedział, że Ustroń atrakcje turystyczne trzeba zwiedzać w takim tempie „jakby się paliło”? Tak naprawdę o wiele więcej uroku można się dopatrzyć w przemierzaniu zielonych terenów i malowniczych wzniesień, gdy nieco zwolni się krok. Ustroń atrakcje pod względem pieszych szlaków turystycznych może się naprawdę podobać, zwłaszcza jeśli wybierze się na przykład Główny Szlak Beskidzki. Decydując się na taką opcję, będzie można dojechać PKS-em do schroniska PTTK, a stamtąd już wyruszyć na podbój Ustronia Polany, a dalej Czantorii Wielkiej.

Ustroń atrakcje turystyczne – innym interesującym szlakiem dla osób, które będą przemierzać go pieszo, może być Ustroń Polana, z której idzie się do Chaty na Orłowej. Takie atrakcje Ustroń z pewnością na długo pozostaną w pamięci, zwłaszcza jeśli szlaku nie będzie się przemierzać w pojedynkę. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czy nie spotka się kogoś, nawet wracającego z punktu B do punktu A – można wówczas wymienić się krótkimi spostrzeżeniami, czy nawet zawiązać relację.

Atrakcje w Ustroniu – szlaki spacerowe

Jeśli chodzi o atrakcje Ustroń, to warto dodać, że w tej miejscowości na Południu Polski znajduje się aż dziewiętnaście szlaków spacerowych. Nie ma więc takiej możliwości, by zwiedzić tę krainę w ciągu jednego weekendu. Nie trzeba brać tego za rodzaj problemu, ponieważ tak naprawdę jest to niezwykła zachęta, by wracać do Ustronia regularnie i za każdym razem wybierać się na spacer, idąc zupełnie inną ścieżką.

Przykładem szlaku spacerowego w Ustroniu może być Szlak Źródlany, który został oznaczony kolorem czerwonym. Wybierając właśnie taką trasę, można się od razu spodziewać, że szlak będzie znajdować się w bliskim sąsiedztwie zbiornika wodnego, prawdopodobnie Wisły. Istnieje więc duża szansa, że natrafi się na nie jeden malowniczy widok, który warto będzie uchwycić w obiektywie aparatu fotograficznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ