Testy na policjanta w 2019 roku. Jak wyglądają egzaminy?

0
1495
Testy na policjanta w 2019 roku

Testy do Policji to czteroetapowa rekrutacja, która stanowi wyzwanie, nawet dla najlepiej przygotowanych kandydatów. Każdy z etapów został przygotowany przed zawodowych policjantów, którzy dokładnie wiedzą, jaki powinien być idealny policjant.

Chcecie zaliczyć testy na policjanta? Poznajcie wymogi egzaminacyjne do Policji.

Zawód policjant – codziennie wyzwania

Każdy kandydat musi mieć świadomość stresu, z jakim wiążą się codzienne obowiązki policjanta. Często będziecie spotykać się z agresywnymi ludźmi i ich problemami, których nie będziesz mógł w żaden sposób rozwiązać. Pozostaje Ci tylko egzekwować ich błędy.

Zawodowi policjanci walczą ze skutkami depresji i poczucia niemocy. Tylko najbardziej odporni funkcjonariusze potrafią poradzić sobie z nim i zostawić pracę za sobą.

Egzamin do Policji w 2019 roku. Jak się przygotować?

Testy na policjanta składają się z czterech etapów – testu fizycznego, testu wiedzy ogólnej, testów psychologicznych i rozmowy kwalifikacyjnej. Każdy z etapów jest punktowane i rzutuje na wynik końcowy, który zaważy o naszej pracy w Policji.

  1. Test Sprawności Fizycznej

Każdy policjant powinien być w pełni sprawny fizycznie. Sprawność kandydata sprawdzana jest w trakcie testów fizycznych, gdzie zmagają się z sześcioma stacjami z ćwiczeniami.

Na jego pokonanie, każdy kandydat ma maksymalnie 1 minutę i 41 sekund. To maksymalny czas, jaki pozwala zaliczyć egzamin – na najniższą ocenę.

Sześć ćwiczeń na egzaminie:

  • Bieg wahadłowy;
  • Przewroty w przód i w tył;
  • Rzuty piłką lekarską;
  • „Brzuszki”;
  • Ćwiczenia na ławce gimnastycznej;
  • Przeniesienie 28-kilowego manekina.

Przed egzaminem spróbujcie sami wykonać powyższe ćwiczenia. Dobre przygotowanie zagwarantuje Wam zaliczenie testów na najwyższą ocenę.

 

  1. Test Wiedzy Ogólnej

Czterdzieści ogólnych pytań z wiedzy o państwie, władzy i pracy Policji. Każde pytania ma cztery możliwe odpowiedzi i tylko jedna z nich jest poprawna.

Jaki zakres wiedzy należy przyswoić?

– władza ustawodawcza, sądownicza i wykonawcza. Czym jest i jakie ma obowiązki? ;

– ustawy związane z pracą Policji np. o broni palnej czy o ruchu drogowym;

– bezpieczeństwo publiczne

To tylko kilka przykładowych tematów, jakie mogą pojawić się na egzaminie. Na stronie Odpowiedzi.com.pl, znajdziecie gotowe arkusze z odpowiedziami, dzięki którym doskonale przygotujecie się na testy na do Policji.

  1. Testy psychologiczne

Testy psychologiczne mają na celu zweryfikować czy kandydat posiada konkretne, pożądane w tej pracy cechy. Testy psychologiczne dzielą się na trzy podetapy:

– test na inteligencję;

– test psychologiczne;

– końcowa rozmowa z psychologiem.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

To nie jest zwyczajna rozmowa kwalifikacyjna, która każdy z nas odbywał w innych miejscach pracy. Komisja będzie starała się wywrzeć nacisk na kandydacie i zestresować go do granic możliwości. Kandydat jest cały czas bacznie obserwowany przez policjanta i policyjnego psychologa.

Nie każdy cechuje się wysoką odpornością psychiczną, co jest jednym z kryteriów przyjęcia w szeregi Policji.

Kilka tygodni po zakończeniu egzaminów, zostanie opublikowana lista z wynikami. Tylko nieliczni będą mieli szansę pracować w Policji. Radzimy przygotować się do egzaminów, gdyż zwiększa to szansę pozytywnego wyniku rekrutacji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ