Kilka wskazówek, jak się ubrać na fitness

0
1774
Kilka wskazówek, jak się ubrać na fitness

Kompletując strój na fitness, należy pamiętać o tym, by był on dopasowany do rodzaju aktywności sportowej, którą będziemy uprawiać, abyśmy czuli się w nim dobrze oraz by wykonany był z lekkich i przewiewnych materiałów, które dobrze odprowadzają wilgoć. Każdy, kto choć raz trenował jogę w bawełnianych dresach i t-shircie, wie, że jest to niekomfortowe. Ciężko jest także poprawnie zrobić trening crossfitowy w bawełnianym podkoszulku, który krępuje ruchy. Każdy trening należy rozpocząć od rozgrzewki – a w niedopasowanym stroju trudno jest skupić się na precyzyjnych ćwiczeniach nawet na tym etapie treningu. Niewygodne jest także rozciąganie na koniec treningu, kiedy przepocony strój przylepia się do ciała. Nieodpowiednia bielizna może potęgować uczucie dyskomfortu.

W sieci siłowni Energym Kraków zachęcamy każdego uczestnika zajęć, by posiadał kilka kompletów strojów do ćwiczeń, aby komfortowo mógł uczestniczyć nawet w zajęciach odbywających się dzień po dniu – bez obawy, że strój po praniu nie wyschnie.

Odzież na siłownię dobieraj do treningu

Wybierając stroje na fitness i siłownię, warto pamiętać o doborze odpowiednich butów, bielizny i odzieży. Model butów powinien być dopasowany do dyscypliny sportowej, którą uprawiamy. Buty do biegania, które mają amortyzować wstrząsy, nie sprawdzą się jako obuwie do pilatesu, którego ćwiczenia mają wypracować odpowiednią przyczepność stopy do podłoża. Ważne jest także, aby obuwie używane do treningów na siłowni zapobiegało poślizgom, które mogą zdarzyć się na maszynach. Źle dopasowana bielizna będzie uwierać ciało, powodując obtarcia – z kolei za duża nie odprowadzi wilgoci z ciała. Panie powinny zwrócić szczególną uwagę na sportowe biustonosze, które chronią biust i stabilizują go w czasie ćwiczeń. Każdy ozdobny element stanika powodować może obtarcie ciała lub uniemożliwi poprawne wykonania ćwiczenia – warto postawić na bezszwową bieliznę sportową. Strój do fitnessu powinien być wykonany z elastycznych, sportowych tkanin, które dzięki specjalnym krojom nie tylko nie będą krępować ruchów i zsuwać się w czasie ćwiczeń, ale odprowadzając wilgoć – pozwolą trenować w higienicznych warunkach.

Idealny strój do fitnessu w opinii trenera?

Paweł Oracz, trener stepu i dance aerobiku w Energym Kraków dodaje, że warto wybrać strój na fitness z możliwie najmniejszą ilością troczków czy frędzli, ponieważ w czasie ćwiczeń mogą one wpływać na poprawność treningu. Odstające od stroju ozdobne detale, odbijając się od twarzy wpływają na to, że uczestnicy zajęć nie wykonują podskoków na sto procent swoich możliwości.

Jeśli poważnie podchodzimy do treningów na siłowni, dobrze jest zainwestować w ubrania sportowych marek. Komfort ćwiczeń będzie nieporównywalny, a my będziemy cieszyć się dobrą formą i brakiem kontuzji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ