Szczoteczki elektryczne dla dzieci

0
2209

Ważnym jest, by dziecko miało swoją własną szczoteczkę do zębów, którą można dostać w sklepach ze szczoteczkami. Czyszczą one dokładnie zęby. Nie jest dobrym pomysłem, by kilkulatkowi dawać jedynie inną końcówkę niż ma nasze urządzenie. Jest to spowodowane tym, że szczoteczki elektryczne dla dorosłych są cięższe i inaczej wyprofilowane, dostosowane do większej dłoni. Główki szczoteczek dla dzieci są mniejsze i mają delikatniejsze włosie. Ma to chronić dziąsła przed podrażnieniami.

Dodatkowe funkcje

Wiele szczoteczek dla dzieci posiada 2-minutowy timer, który odlicza czas przeznaczony na mycie zębów. Informuje też kiedy należy przejść do czyszczenia kolejnej ćwiartki. Timer w szczoteczkach dla dzieci występuje przeważnie w formie melodyjek. Ich liczba wynosi zwykle około 15. Takie funkcje posiada szczoteczka Philips dedykowana dzieciom. Poza tym należy pamiętać, że dzieci dużą wagę przywiązują do tego jak dane urządzenie wygląda. Nadruk z ulubioną postacią z bajki czy kreskówki dodatkowo uatrakcyjnia wizualnie to urządzenie. Może to sprawić, że dziecko chętniej będzie sięgało po szczoteczkę do mycia zębów. Część urządzeń można spersonalizować używając w tym celu różnych naklejek dołączonych do opakowania. Nie możemy zapominać, że dzieci są wzrokowcami. Uprzyjemnienie mycia zębów maluchowi dedykowaną dla niego szczoteczką może pomóc w zachęceniu do tego, by odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej. Czyszczenie zębów może stać się przyjemnością.

Kiedy kupić pierwszą szczoteczkę elektryczną dla dziecka?

Warto zaznaczyć, że większość dostępnych na rynku modeli szczoteczek do mycia zębów elektrycznych dla dzieci jest przeznaczona dla użytkowników, którzy skończyli już 3 lata. Możemy co prawda znaleźć urządzenia, które można kupić nawet młodszym dzieciom, jednak takie rozwiązania nie są polecane przez stomatologów. Obiekcje są związane z tym, że zgryz dopiero się formułuje, a także z dużą wrażliwością dziąseł. Poza szczoteczką dla malucha ważna jest także pasta. Zważywszy na to, że dzieci mogą połykać sporą jej część, musi być ona dobrana tak, by naszej pociesze nie stała się przy tym krzywda. Rolą rodzica jest kontrolowanie zarówno techniki jaką dziecko myje zęby jak i tego, czy wypluwa ono pastę.

Ile kosztuję szczoteczki elektryczne dla dzieci?

Najbardziej skuteczne szczoteczki, takie jak modele soniczne, są dość drogie. Jednak szczoteczki elektryczne dla dzieci można nabyć już za kilkanaście złotych. Nie będą one miały tak ciekawych funkcji jak droższe modele, a mimo to będą czyścić dokładniej niż szczoteczki manualne. Najprostsze urządzenia posiadają wymienne baterie. Najbardziej polecane są szczoteczki, których cena wynosi około 100 złotych. Dostać je możemy zarówno stacjonarnych sklepach ze szczoteczkami, jak i w sklepach internetowych.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci znajdziesz w sklepie internetowym Denthelp.pl: https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-elektryczne-dla-dzieci

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ