Przelew weryfikacyjny – jaką funkcję pełni?

0
1928
Przelew weryfikacyjny – jaką funkcję pełni?

Warunkiem uzyskania wielu pożyczek chwilówek, czyli udzielanych poza sektorem bankowym zobowiązań finansowych na podstawie umowy pożyczki, jest zweryfikowanie tożsamości pożyczkobiorcy po złożeniu wniosku kredytowego. W tym celu wykorzystywane są przelewy weryfikacyjne.

Wnioskowanie o pożyczkę na odległość

Cechą charakterystyczną pożyczek pozabankowych jest to, że o większość z nich można wnioskować w trybie online, czyli bez konieczności osobistej wizyty w siedzibie pożyczkodawcy czy spotykania się z jego doradcami. Wystarczy znaleźć interesującą ofertę, na przykład za pośrednictwem porównywarki Pozyczkolog.pl, wybrać pożądaną kwotę pożyczki, a następnie złożyć wniosek o takie zobowiązanie. Elektroniczny wniosek można wysłać bezpośrednio ze strony firmy pozabankowej albo korzystając ze swojej poczty elektronicznej.

W takim wypadku pożyczkodawca w praktyce nie wie, czy osoba wysyłająca do niego wniosek pożyczkowy jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Trzeba zatem to sprawdzić, a najprostszym sposobem na to jest przelew weryfikacyjny.

Po co dokonywany jest symboliczny przelew na konto pożyczkodawcy?

Po wysłaniu wniosku o pożyczkę, a czasem przy okazji zakładania konta klienta w serwisie pożyczkowym, wymagane jest dokonanie przelewu na symboliczną kwotę – może ona wynosić 1 zł lub 1 grosz, w zależności od serwisu. Jeśli jest zdecydowanie wyższa, powinno to wzbudzić naszą czujność – lepiej nie korzystać z takiej oferty, zwłaszcza że na ogół opłata weryfikacyjna nie jest zwracana klientowi.

Przelew weryfikacyjny musi być dokonany z konta bankowego klienta, który składa wniosek o pożyczkę. Oznacza to, że dane konta muszą być te same, jak te podane we wniosku. Dodatkowo w formularzu przelewu należy wpisać w tytule dane pożyczkobiorcy oraz numer wniosku o pożyczkę. Dzięki temu łatwiej będzie odszukać firmie pozabankowej pożądany przelew przy dokonywaniu weryfikacji klienta.

Jak szybko dokonać przelewu?

Jeśli zależy nam na czasie pozyskania pożyczki chwilówki, najlepiej wykonać przelew weryfikacyjny w czasie pracy naszego banku, a więc nie w weekendy i w święta, ponieważ weryfikacja rozpoczyna się z chwilą zaksięgowania przelewu na koncie firmy pożyczkowej. Samo dokonanie płatności nic nie zmienia.

Wiele firm pożyczkowych udostępnia klientom co najmniej kilka rachunków bankowych w różnych bankach, aby przelewy były realizowane jak najszybciej. Jeśli płatność dokonywana jest przez klienta z tego samego banku, w którym pożyczkodawca ma swoje konto, przelew zostanie wykonany w czasie rzeczywistym, co zdecydowanie przyspieszy wypłatę pożyczki na rachunek pożyczkobiorcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ