Stomatologia

0
1693

W każdym wieku powinnyśmy dbać o piękny i zdrowy uśmiech, szczególnie u małych dzieci ze względu na to, iż wcześniej rozpoczęte leczenie pozwala uniknąć kosztowanego i długotrwałego leczenia. Dentyści podczas wizyt młodszych pacjentów zajmuję się nie tylko leczeniem zębów mlecznych oraz zębów stałych niedojrzałych, ale także profilaktyką próchnicy, chorobami błony śluzowej i wadami zgryzu u dzieci. Zęby mleczne u dzieci są szczególnie podatne na próchnice, zadbanie jamy ustnej u naszych pociech mścić się będzie w przyszłości.

Dziecko powinno zabrać się na pierwszą wizytę u stomatologa w wieku 6-7 miesięcy. Wizyty powinny pojawiać się regularnie, tak samo jak u starszych pacjentów, najlepiej co 3-6 miesięcy. Podczas pierwszej wizyty u lekarza dentysty możemy dowiedzieć się jak prawidłowo czyścić dziąsła i zęby dzieci oraz na co zwracać uwagę by zapobiec próchnicy. Dziecko już w wieku około 12 miesięcy powinno zacząć używać szczoteczki. W tym wieku maluchy potrafią już naśladować czynności innych ludzi. Rodzice lub inni lokatorzy domu powinni dać przykład dziecku i pokazać jak wykonywać tą czynność. Klinika stomatologiczna ,,primadent,, ma w swojej ofercie wiele specjalizacji dentystycznych, jedną z nich jest stomatologia dziecięca, o której więcej można dowiedzieć się pod adresem http://www.primadent.pl/specjalizacje/stomatologia-dziecieca.html.

Nie zapominajmy, że oprócz wizyt u najlepiej wykwalifikowanych dentystów ważna jest też dieta zdrowa dla zębów, która powinna zawierać dużo wapnia, tłuszczy oraz witamin. Szczególnie dobry wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie zębów ma dieta bogata w owoce czy warzywa takie jak: marchewka, rzodkiewka czy seler. Następnym produktem pozytywnie wpływającym na uzębienie są jogurty i sery, które są podstawowym źródłem wapnia, od którego zależy kondycja naszych zębów. Podsumowując regularne wizyty u wykwalifikowanych stomatologów, odpowiednie nawyki dotyczące higieny jamy ustnej oraz sprzyjająca zębom dieta sprawi, że nasz uśmiech będzie lśniący i zdrowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ