Sposoby na muszki owocówki

0
2054
Sposoby na muszki owocówki

Każdy z pewnością świetnie zna muszki owocówki, które pojawiają się szczególnie często jesienią i latem. Przyciąga je proces fermentacji, zatem wystarczy kupić dojrzałe śliwki, zostawić kieliszek po winie lub szklankę po soku i po kilku godzinach roi się wszędzie od muszek owocówek. Jak zabezpieczyć się przed tymi drobnymi owadami?

Oczywiście pierwszym, najbardziej skutecznym sposobem jest unikanie pozostawiania wszelkich miejsc, w których muszki mogą składać jaja. A zatem- jeśli posiadamy bardzo dojrzałe owoce lepiej je szybko zjeść. Ta, które już są nadpsute- wyrzucamy szybko. Co więcej- nie zostawiamy nadgryzionych, przekrojonych czy obranych lub poćwiartowanych owoców. Następnie należy umyć dokładnie wszystkie szklanki i kubki, w których mogło coś jeszcze pozostać. Co więcej- warto umyć dokładnie wszelkie powierzchnie jak blaty, półki oraz rzeczy jak koszyki, w których znajdowały się owoce. Należy także wyrzucać regularnie śmieci, szczególnie jeśli wyrzucimy jakieś bio odpady.

Ponadto należy wytępić wszystkie muszki, które widzimy. W przeciwnym bowiem razie złożą one jaja i będziemy mieć w domu całą plagę muszek. Aby je usunąć najlepiej jest użyć odkurzacza. Dobrze jest wrócić po godzinie w miejsca, w których znajdowało się najwięcej muszek- istnieje bowiem duże ryzyko, że ponownie tam osiądą.

A co zrobić, kiedy mamy wrażenie, że muszki otaczają nas ze wszystkich stron i nawet nie wiemy, jak je odkurzyć? Wtedy warto zastawić na nie pułapkę- zwabić je w jedno miejsce. Idealna jako pułapka będzie szklanka, do której wlejemy troszkę octu lub wina albo przekrojona cytryna. Wtedy już po godzinie będzie w danym miejscu roiło się od muszek, które spokojnie możemy odkurzyć.

Kiedy już pozbędziemy się muszek pojawia się zasadnicze pytanie- co zrobić, aby ponownie się one nie pojawiły? Najlepiej jest po prostu regularnie dbać o to, aby żadne nadgryzione owoce, przepołowione cytryny itp. nie leżały na blacie. Ponadto należy brudne naczynia od razu myć, a śmieci wyrzucać częściej niż raz na tydzień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ