Jak usunąć plamy z żywicy?

0
3148
Jak usunąć plamy z żywicy?

Lato to idealny okres do długich spacerów po lesie. Szczególnie dzieci uwielbiają bawić się w chowanego, chodzić po drzewach, dotykać liści, próbować rozpoznawać gatunki drzew. Dorośli także nie stronią od takich zabaw. Ponadto zbieramy grzyby, kwiaty. Co więcej- jesienią także chętnie wybieramy się do lasu po kasztany, żołędzie albo po prostu aby odpocząć i popodziwiać wspaniałą ferie barw. Czasami jednak wracamy z takich leśnych wycieczek z plamą po żywicy. Co z nią uczynić?

Na sam początek warto spróbować zamrozić żywicę. Aby to uzyskać przykładamy kostkę lodu do żywicy i czekamy chwilkę. Następnie próbujemy paznokciami zdrapać żywicę. Warto tu nadmienić, aby nie używać czegoś innego do zdrapywania żywicy, bowiem wszelkie kuchenne, ostre przedmioty mogą tylko zniszczyć tkaninę.

Jeśli to nie pomoże, to warto wypróbować rozpuszczalnik. Tu dobrym pomysłem będzie zastosowanie olejku z drewna herbacianego albo środka- WD40 W przypadku użycia WD-40 należy dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania. Nakrapiamy zatem taki rozpuszczalnik na grudkę żywicy i czekamy odpowiednią ilość czasu. Następnie usuwamy rozpuszczalnik za pomocą chłonnej szmatki albo bibuły. Warto jeszcze przetrzeć plamę na wszelki wypadek spirytusem salicylowym, aby mieć pewność, że rozpuszczalnik został usunięty. Pamiętać jeszcze należy, że jeżeli mamy przed sobą tkaninę delikatną lepiej jest nie używać spirytusu, gdyż niestety możemy zniszczyć tkaninę. Zamiast spirytusu używamy tutaj octu zmieszanego z wodą.

Jeśli nadal plama pozostała warto jeszcze raz wykona powyższe kroki. Na koniec należy wyprać ubrania w pralce tak, aby mieć pewność, że rozpuszczalnik został definitywnie usunięty z ubrań.

Zastosowanie powyższych metod pozwoli Tobie na uratowanie wszystkich rzeczy- nie musisz już wyrzucać ubrań z plamą po żywicy. Za pomocą prostych, domowych sposobów da się ją bowiem bez problemu usunąć. A jeśli ciągle się nie udało? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że będzie to niewielki odsetek przypadków, wtedy jednak warto udać się do specjalnej pralni.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ