Soczewki jednodniowe czy miesięczne – wady i zalety

0
1560
Soczewki jednodniowe czy miesięczne – wady i zalety

Walory soczewek kontaktowych okularnicy doceniają głownie wiosną i latem, kiedy okulary przeciwsłoneczne stają się wręcz obowiązkowe. Zimą, przy wchodzeniu do ciepłych pomieszczeń, brak zaparowanych szkieł okularów także zostanie doceniany. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek, ale największą popularnością cieszą się szkła jednorazowe i miesięczne.

Które są wygodniejsze? Na które soczewki się zdecydować? Optiland służy radą!

Soczewki jednodniowe – kiedy liczy się tu i teraz

Jednodniowe soczewki kontaktowe nosi się tylko jeden dzień, dbając o nawilżenie i dotlenienie oka. Pozwala to uzyskać najdelikatniejszy efekt dla oka. Codzienna zmiana soczewek pomaga także
w ochronie oczu przed podrażnieniem. Szkła w soczewkach jednodniowych nie są obciążeniem w czasie uprawiania sportu. Ponieważ soczewki zakładane są bezpośrednio na gałkę oczną. Nie przeszkadzają również w noszeniu gogli czy okularów pływackich. Sprawdzają się jako alternatywa dla okularów w czasie podróży i urlopu. Soczewki jednodniowe są najbardziej higienicznymi szkłami kontaktowymi. Rano zakłada się nową parę soczewek, a wieczorem wyrzuca do kosza. Codzienna wymiana soczewek nie powoduje stanów zapalnych przy wrażliwych oczach  i nie podrażnia rogówki oka. Jednodniowy  tryb noszenia soczewek pozwala zapomnieć o ich pielęgnacji.  Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania względem soczewek kontaktowych – dlatego w ofercie Optiland znajdują się  jednodniowe szkła wielu marek, które dla wygody klientów można kupić na sztuki.

Soczewki miesięczne gwarantują komfort użytkowania

Soczewki miesięczne pozwalają cieszyć się komfortem widzenia nawet przy zaawansowanych wadach wzroku. Z doświadczenia Optiland wynika, że soczewki miesięczne są najczęściej przepisywanymi szkłami. Główną zaletą takich soczewek jest okres noszenia. Specjalistyczna technologia produkcji zmniejsza ryzyko powikłań związanych z noszeniem. Miesięczne soczewki kontaktowe doskonale dopasowują się do kształtu oka i są praktycznie nieodczuwalne dla oka. Idealnie nadają się do nieregularnego noszenia i jako zamiennik okularów. Okres przydatności sprawia, że świetnie sprawdzą się w czasie wyjazdów. Soczewki miesięczne nadają się również dla sportowców, którzy podczas treningów są zmuszeni do zdjęcia okularów. Istnieją dwa rodzaje soczewek miesięcznych: tylko na dzień (należy je zdjąć przed snem) oraz do ciągłego stosowania (można w nich spać). Miesięczne soczewki kontaktowe należy pielęgnować za pomocą płynu do soczewek i przechowywać
w specjalnym pojemniczku.  Płukanie soczewek usuwa zanieczyszczenia i hamuje rozwój bakterii.
W Optiland znajduje się szeroki wybór soczewek miesięcznych, aby klient miał możliwość dobrać najlepsze dla siebie. Soczewki miesięczne w przeliczeniu na codzienny koszt używania są zdecydowanie tańsze od soczewek jednodniowych.

Soczewki jednodniowe i miesięczne mają swoje wady i zalety. Ostateczny wybór zależy od indywidualnego podejścia. Warto jednak poznać plusy i minusy różnych rodzajów soczewek przed dokonaniem zakupu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ