Słowackie atrakcje: Samorin

0
1591

To niewielkie miasteczko może się okazać wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii. Samorin to jedna z najciekawszych miejscowości, jakimi może oczarować turystów Słowacja Zachodnia. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym niezwykłym zakątku?

Samorin może się pochwalić ciekawym położeniem oraz atrakcyjną zabudową w centrum miasta. W gronie zabytków, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki po terenie miasta, wyróżnia się zbór kalwiński. Ta dawna świątynia chrześcijańska to nie tylko obiekt o ciekawej historii, ale i wielka gratka dla pasjonatów średniowiecznej architektury. Wzniesiony w XIII wieku kościół, przejęty w okresie reformacji przez protestantów, jest jednym z ciekawszych przykładów stylu późnoromańskiego, jakim może się pochwalić Słowacja. W jego wnętrzu do dziś zachowały się wspaniałe freski, które skutecznie przyciągają uwagę historyków sztuki oraz turystów. Ciekawa, barokowa świątynia katolicka oraz kościół ewangelicki to kolejne atrakcje, którymi może się pochwalić Samorin. Nieco orientalnym zabytkiem jest tu pochodząca z początków XX wieku synagoga, będąca ciekawą pamiątką po lokalnej społeczności żydowskiej. Dziś w jej wnętrzu mieści się galeria sztuki, którą z pewnością warto odwiedzić. To jedno z tych miejsc, które przyciąga artystów oraz miłośników sztuki i klimatem, i ciekawymi wydarzeniami.

Samorin to jedna z tych miejscowości, na terenie których każdy może się przekonać, jak pięknym i ciekawym krajem jest Słowacja. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a wizyta w tym niewielkim mieście na każdym może wywrzeć ogromne wrażenie.

www.dlaturysty.pl

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ