Różne metody wybielania zębów

0
2110

Nie tylko sam stan zębów jest ważny dla człowieka. Dla ludzi obecnie liczy się przede wszystkim ich wygląd, który jest zniekształcony w momencie, gdy szkliwo zaczyna się przebarwiać. Doprowadza do tego m.in. częste picie kawy, spożywanie mocnej herbaty, cukier, palenie papierosów oraz nieprawidłowa pielęgnacja jamy ustnej. Na szczęście nawet ze sporym osadem można sobie poradzić, decydując się na jeden z efektywnych zabiegów, które swoim pacjentom proponuje klinika stomatologiczna SobotaDent.

Prawdopodobnie najpopularniejszą metodą doprowadzającą do efektu wybielenia zębów jest zabieg wykonywany przy użyciu lampy Beyond. Wykonuje się go jedynie w poszczególnych placówkach. Kuracja trwa mniej więcej pół godziny i polega na naświetlaniu zębów. Wcześniej nakłada się na nie specjalny żel, który dzięki naświetlaniu zostaje aktywowany i może błyskawicznie rozjaśnić barwę szkliwa. Efekty tego zabiegu są dość dobre, ponieważ utrzymują się nawet do kilku lat. Wadą metody może być jej cena – wynosi ona mniej więcej tysiąc złotych.

Dentysta może też zaproponować swojemu pacjentowi wybielanie nakładkowe. Jest to metoda kierowana wyłącznie do osób cierpliwych, ponieważ trwa ona w całości prawie jeden miesiąc. W tym czasie pacjent sam musi pracować w swoim domu. Stomatolog jedynie przygotowuje dla niego odpowiednie nakładki, wcześniej pobierając odciski szczęki. Nakładki wypełniane są wybielającym preparatem i dopasowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Następnie sam pacjent musi je regularnie stosować, robiąc to przez przynajmniej dwa tygodnie. Cena całej kuracji wynosi niecałe tysiąc złotych. Jej efektywność jest zależna od zaangażowania samego pacjenta.

Oczywiście istnieją również domowe metody pozwalające, przynajmniej teoretycznie, na wybielenie zębów. Należy do nich m.in. ssanie oleju kokosowego o zdrowotnych właściwościach. Niektórzy chętnie sięgają także po pasty wybielające czy wybielające płyny do jamy ustnej. Wszystkie tego rodzaju środki nigdy nie będą jednak tak skuteczne jak profesjonalne zabiegi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ