Pożyczki pod zastaw auta bez BIK

0
932
Pożyczki pod zastaw auta bez BIK

W życiu bywa różnie. Bywają sytuację, podczas których potrzebujemy finansowego wsparcia. W takich chwilach możemy zwrócić się o pomoc do banku z prośbą o udzielenie nam kredytu. Życie bywa jednak przewrotne i w niektórych sytuacjach nawet ta instytucja odmawia nam niezbędnej, finansowej pomocy. W takim przypadku nie poddajemy się – szukamy innej firmy pożyczkowej, dzięki której będziemy mogli otrzymać niezbędne środki pieniężne. To właśnie różnego rodzaju parabanki nie kierują się – w kwestii przyznawania kredytu – aż tak rygorystycznymi zasadami oraz regułami. Czasami jednak musimy zaciągnąć pożyczkę pod zastaw, aby otrzymać finansowe wsparcie.

Pożyczka pod zastaw auta – dla kogo?

Coraz popularniejsze stają się pożyczki pod zastaw auta. Wbrew pozorom jest to wygodne rozwiązanie naszych problemów finansowych, w które popadliśmy z różnych przyczyn. Warto jednak wiedzieć, że taki rodzaj pożyczki nie uzyskamy w samym banku, lecz w instytucji określanej mianem parabanku. W takiej sytuacji to właśnie nasze auto, jak również samo ubezpieczenie z autocasco, staje się zabezpieczeniem zaciągniętej pożyczki. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy może skorzystać z takiej możliwości – podkreśla specjalista od finansów z Habza Finanse. W zależności do zasad danego parabanku, auto musi spełniać określone kryteria. Niemal w każdym przypadku samochód, pod którego zastaw chcemy zaciągnąć dług, nie może być starym autem. Również jego wartość musi oscylować przynajmniej w okolicy 30 tys. złotych. Oznacza to zatem, że nie wszyscy właściciele aut mogą skorzystać z tej konkretnej pomocy finansowej.

Pożyczka pod zastaw auta to odpowiednia alternatywa dla tych osób, które względem banku nie mają wystarczającej zdolności kredytowej. Najczęściej są to jednak osoby, które są już zadłużone. Uniemożliwia im to zatem zaciągnięcie kolejnego kredytu. Warto pamiętać o tym, że pożyczka pod zastaw auta, jest dużo łatwiejsza do wzięcia, ponieważ w tym przypadku nie jest sprawdzana nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej. A to właśnie negatywna opinia w BIK-u jest najczęstszą przyczyną odmowy otrzymania przez nas kredytu. Firma pożyczająca nam środki, jako swoje zabezpieczenie, bierze nasz samochód, zatem taka gwarancja zwrotu pożyczonych środków jest wystarczająca dla tej instytucji. Tym sposobem otrzymujemy pomoc finansową.

Czy można wziąć pożyczkę pod zastaw auta przez Internet?

Jednym ze sposobów na zaciągnięcie pożyczki jest fizyczne udanie się do placówki danej instytucji pożyczkowej. Intensywny rozwój technologiczny umożliwia jednak załatwienie tej sprawy bez wychodzenia z domu. Coraz popularniejsze (i całkowicie bezpieczne) jest wzięcie pożyczki za pośrednictwem Internetu https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/. Taka forma pożyczki jest dużo wygodniejsza z uwagi na oszczędność czasu. Dzięki temu możesz szybko i wygodnie przejrzeć ofertę interesującej Ciebie pożyczki i zrealizować podjętą decyzję odnośnie wzięcia jej w wybranej instytucji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ