Pomysły na smaczne drugie śniadanie

0
1919
Pomysły na smaczne drugie śniadanie.

Podstawą zdrowego trybu życia jest spożywanie codziennie 5 zbilansowanych posiłków. Jednym z nich jest drugie śniadanie, które zazwyczaj jest jedzone w pracy lub szkole, przez co musi zmieścić się w plecaku lub torbie. Jak je przyrządzić, żeby jadło się je z przyjemnością, a dodatkowo dawały energię na następne godziny dnia?

Wiele osób do pracy zabiera ze sobą kanapkę z masłem i szynką, która niczym specjalnym się nie odznacza. Nie smakuje znakomicie, ani nie da wystarczająco dużo energii do pracy. Do takiej zwykłej kanapki warto dołożyć liść sałaty lub kilka plasterków ogórka, a to wszystko posmarować ulubionym sosem najlepiej domowej roboty. Taki posiłek zje się ze smakiem i da on energię do następnego dania.

Zamiast kanapek można jeść różne zestawy wykonane w domu. Przykładem takiego zestawu jest kurczak z ryżem wykonany według własnych upodobań. Taki posiłek dobrze jest popić świeżo wyciskanym sokiem np; z jabłek. Przygotowanie takiego drugiego śniadania zajmie nieco więcej czasu, więc lepiej będzie go przygotować dzień wcześniej i zapakować do plastikowego opakowania. Aby zjeść dobre, pożywne i zdrowe drugie śniadanie nie trzeba wydawać dużej sumy pieniędzy, ani tracić zbyt wiele czasu. Wystarczy jedynie wykonać je samemu i użyć produktów ogólnie dostępnych.

www.ekogazeta.com.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ