Niedobór witaminy D a samopoczucie

0
1497

Wiosna i lato to okres, podczas którego ludzie często nastawieni są na działanie promieni słonecznych, więc nie muszą martwić się o dodatkowe dostarczanie organizmowi witaminy D. Trudniejsza sprawa jest podczas okresu zimowego, gdzie rzadziej przebywa się na świeżym powietrzu, a promienie słoneczne nie docierają do nas w równym stopniu. Witamina D – objawy oraz skutki niedoboru i nadmiaru nie są tak oczywiste, mimo że witamina D jest bardzo potrzebna ludzkiemu organizmowi. Człowiek może czuć się osowiały i wiecznie zmęczony, co zwala na zimową pogodę i jesienną chandrę.
Najlepszym sposobem na zapobieganie takim sytuacjom jest oczywiście częstszy ruch. Nie każdy lubi czy ma czas na wielogodzinne treningi na siłowni, a relaksacyjny pobyt w SPA może kosztować więcej niż nasze zdrowie. Ćwiczenia na schodach są dobrą alternatywą dla ludzi, którzy nie są przyzwyczajeni do ciągłego ruchu i ogromnego wysiłku, dlatego warto zapoznać się z ich różnymi technikami.
Jednak, co się dzieje z ludzkim ciałem po nagłej zmianie i rozpoczęciu ćwiczeń? Można zacząć martwić się o przeciążenie organizmu, przede wszystkim kręgosłupa, dlatego warto zapoznać się z ćwiczeniami, które będą bezpiecznie dla naszej postawy i zdrowia. Pilates a wpływ na kręgosłup, na pewno każdy słyszał o tej technice łagodzenia bólu i stresu. Coraz popularniejsze ćwiczenia pilatesu mają ogromny wpływ na ludzkie zdrowie i samopoczucie. Już po pierwszych zajęciach można poczuć ulgę związaną z problemami z kręgosłupem i spadek poziomu stresu, dlatego warto zastanowić się nad połączeniem ćwiczeń siłowych ze spokojniejszą formą rozciągania.

www.alniko.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ