Jak dobrać odpowiednią fryzurę do twarzy?

0
2609

Jeśli poszukujemy fryzury oraz makijażu idealnego dla nas, to powinniśmy kierować się przede wszystkim kształtem naszej twarzy. Wyróżniamy cztery podstawowe kształty twarzy: owalna, okrągła, kwadratowa oraz prostokątna.
Podstawą jest dobór odpowiedniej fryzury Twarz kwadratowa wymaga przede wszystkim ukrycia dość wyraźnych kątów twarzy. Szczególnie polecane są fale i loki, które delikatnie zamaskują ostre rysy.
Osoby o twarzy owalnej mają sporo szczęścia, ponieważ mogą eksperymentować z fryzurami. Pasuje im niemalże każde cięcie. Jedyne co niekorzystnie wpływa na wygląd w tym przypadku to przedziałek na środku.
Twarz okrągła wymaga optycznego wydłużenia, dlatego idealnie sprawdzą się długie kosmyki wzdłuż twarzy. Przedziałek może być tylko boczny i niestety należy zrezygnować z grzywki skracającej twarz.
Panie z twarzą w kształcie prostokąta szczególnie skarżą się na wysokie czoło, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla nich są proste grzywki.
Włosy to wizytówka naszego wyglądu, dlatego oprócz odpowiedniej fryzury, powinniśmy dbać o ich kondycję. Nawet najlepiej dobrana fryzura, nie będzie dobrze wyglądać, jeśli nasze włosy będą zniszczone, dlatego podstawą jest szampon wzmacniający.
Jeśli uda nam się dobrać już fryzurę do kształtu twarzy, kolejnym etapem dobrego wyglądu jest odpowiednio dopasowany makijaż. Najlepiej jest go dobrać w konsultacji z profesjonalną kosmetyczką. Pomoże nam ona dobrać odpowiedni podkład, cienie do powiek, róż oraz szminkę. Nauczy nas też przede wszystkim w jaki sposób nakładać kosmetyki, tak aby osiągnąć najlepszy efekt.

www.hanja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ