Na czym polega przewaga toreb bawełnianych nad foliówkami?

0
1106

Wciąż korzystamy z przeważającej ilości toreb foliowych. Przyzwyczailiśmy się do sięgania po to, co mamy pod ręką. To nic złego, że korzystamy z szybkich i łatwych rozwiązań. Tak działa nasz mózg. Na co dzień mamy wiele decyzji do podjęcia, więc ułatwiamy sobie życie. Przyszedł jednak czas na zmiany. Dlaczego warto zamienić foliówki na torby bawełniane?

Wytrzymałość i wygoda

Torby bawełniane są bardzo wytrzymałe i mogą udźwignąć o wiele większy ciężar niż torby foliowe. Nie musimy się obawiać, że torba rozerwie się i wypadnie nam jej cała zawartość na ulicę, marnując nasze produkty spożywcze. Często takie sytuacje zdarzają się w przypadku zwykłych foliówek.

Torby bawełniane mogą mieć też dłuższe uszy, które umożliwią nam spory ciężar nieść na ramieniu, a nie w rękach. Po pierwsze mamy wtedy wolne obie ręce, a po drugie unikamy bolesnych odcisków na dłoniach, które robią się niosąc zakupy w torbie foliowej.

Styl i oryginalność

Chyba już każdy w Internecie widział memy ze zdjęciami mężczyzny w skarpetkach i sandałach z nieodłącznym elementem jakim jest reklamówka z pospolitego dyskontu. Ponoć po tym poznać naszego krajana za granicą. Bądźmy bardziej stylowi i korzystajmy z toreb bawełnianych.

Zdecydowanie lepiej wyglądamy z jakąkolwiek torbą bawełnianą niż ze zwykłą foliówką trzymaną jak worek świętego Mikołaja. Bądźmy bardziej oryginalni i zamówmy torbę bawełnianą z nadrukiem, który nas wyróżni. W ten sposób torba bawełniana nie będzie już tylko siatką na zakupy, ale wyjątkową częścią naszej garderoby.

Biodegradacja

Potrzebujemy utrwalić w sobie nowe nawyki, które zastąpią stare. Po pewnym czasie nie będziemy się zastanawiać czy wzięliśmy torbę bawełnianą na zakupy, będzie nam to przychodzić o wiele łatwiej. Po co ten początkowy wysiłek skoro nie lubimy zmian?

Jeśli uda nam się to zrobić, to zyskamy my i nasze środowisko. Używajmy toreb bawełnianych, które rozkładają się w ciągu jednego do pięciu miesięcy, zamiast foliówek potrzebujących na to czterystu lat. Miejmy też na uwadze trwałość torby bawełnianej, którą wykorzystamy wielokrotnie, którą możemy prać, a w razie potrzeby również zszyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ