Miejsce na urlop pod Tatrami

0
7426

Któż z nas nie zna Zakopanego. Nawet osoby, które unikają gór, w pewien sposób ulegają magii tego miejsca. Stolica polskich Tatr doskonale sprawdza się jako miejsce wypadowe na górskie wycieczki, ale jest również atrakcją sama w sobie. To tu znajdziemy jeden z najpopularniejszych polskich deptaków z szeregiem restauracji, zabytków, straganów i góralskich klimatów. Tu gwar, muzyka i piękne zapachy otaczają na każdym kroku, a kultowe oscypki kuszą ze straganów.

Krupówki – tu tętni życie

Tysiące turystów, którzy przez cały rok odwiedzają Zakopane, nadają temu miastu niesamowity charakter. To popularna atrakcja szkolnych wycieczek i wypadów rodzinnych, a dzięki rozbudowanej infrastrukturze każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wiele restauracji i miejsc noclegowych w najlepszych miejscach ma do zaoferowania Zakopane. Hotel, Krupówki, najlepsze jedzenie i samo centrum wszystkich atrakcji sprawiają, że właśnie tam mieszka się najlepiej. To idealna opcja dla rodzin z dziećmi, ale również wszystkich tych, którzy uwielbiają korzystać z nocnego życia. A to w stolicy polskich Tatr jest również niezmiennie popularne. Na Krupówkach spotykają się i turyści, i miejscowi, a wspólnym zabawom nie ma końca. Sam deptak jest jednym z najbardziej kultowych miejsc w kraju, gdzie można poczuć niesamowity góralski klimat. A takiego nie ma po prostu nigdzie.

Sezon w Zakopanem trwa cały rok. Jak tylko z tras zjadą narciarze i zniknie ostatni śnieg, pojawiają się piesi turyści w poszukiwaniu wiosny i krokusów. I tak do późnej jesieni miłośnicy trekkingu będą zdobywać mniej lub bardziej oblegane szczyty. Cała infrastruktura oraz cały szereg atrakcji sprawia, że bez problemu można tu spędzić czas jak tylko się lubi.

Aktywnie czy leniwie

Choć same góry zachęcają do wspinaczki i aktywnego spędzania czasu, to nie brakuje miłośników leniwego wylegiwania się w rozlicznych strefach SPA, które w ofercie mają najlepsze hotele. Zakopane cennik różnego rodzaju atrakcji, które przyciągają rzesze turystów, ma dostosowany do ich potrzeb. Przecież Tatry to niesamowity mikroklimat oraz bliskość natury. Piękne widoki oraz cisza przerywana jedynie szumem potoków a tuż obok gwarne ulice pełne straganów i góralskiej muzyki. Ta wieloznaczność sprawia, że wielu ludzi w Zakopanem czuje się po prostu doskonale, bo wszystko tu jest – wyjście na najlepsze trasy w góry polskie i słowackie, doskonałe jedzenie, świetna baza hotelowa i moc atrakcji dla dużych i małych. Niezależnie więc od pogody tu zawsze jest co robić, co zwiedzać, gdzie zjeść.

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ