Królewskie zaręczyny

0
1898
Królewskie zaręczyny

Zaręczyny od zawsze były fascynującym tematem. Powstają o nich filmy, książki, a magazynu prześcigają się w udzielaniu rad jak sprawić żeby były idealne. Jednak to właśnie o królewskich zaręczynach mówi zawsze cały świat i to z nimi idą w parze najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe, o których marzą dziewczyny na całym świecie.

Aktorka, która została księżniczką

Choć do mezaliansów w rodzinach królewskich dochodziło o wiele wcześniej, to właśnie ten po raz pierwszy przeszedł do kultury masowej. Młoda amerykańska aktorka Grace Kelly i księże Monako Rainier III. Tym romansem żył cały świat, bo nagle okazało się, że księżniczką może zostać zwykła dziewczyna. Historia jak z bajki.

Tak jak cały związek był na ustach ludzi na świecie, nie inaczej mogło być w przypadku pierścionka zaręczynowego. Nie oszukujmy się, książę miał do wyboru najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe  aby poprosić o rękę swojej ukochanej. Co ciekawe, pierwszym pierścionkiem, który książę dał aktorce była dość skromna obrączka z rubinami diamentami. Trudno powiedzieć czy nie wiedział, że gwiazdy amerykańskie oczekiwały wielkiego, błyszczącego kamienia, czy po prostu ostateczna błyskotka nie była jeszcze wtedy gotowa. Jednak kilka miesięcy później Grace otrzymała już ten prawdziwy pierścionek. Wybór padł na markę Cartier z ponad 10 karatowym diamentem.

Brytyjskie love story

On jeden z najlepszych kawalerów do wzięcia, ona zwykła dziewczyna z sąsiedztwa. Nic dziwnego, że świat pokochał parę, która poznała się jak zwykli „śmiertelnicy” na uniwersytecie. Prasa śledziła każdy ich krok, także krótkie rozstanie, które niezwykle zasmuciło społeczność Wielkiej Brytanii. Bo przecież w Kate Middelton widzieli drugą Dianę. Prostą dziewczynę, która może nadać nowy wizerunek już lekko skostniałej brytyjskiej monarchii.

Także, kiedy para się zeszła, zaczęły krążyć plotki o  bliskich zaręczynach. Oczywiście nie obyło się bez tematu pierścionka. Media sugerowały najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe, jako propozycje dla księcia Williama. Zastanawiano się także czy książę wybierze rodzinny klejnot, czy postanowi zamówić nowy pierścionek dla ukochanej. W końcu wszystkie tajemnice się rozwiały i świat zobaczył przepiękny pierścionek z szafirem otoczonym diamentami. Pierścionek ten należał do matki Williama, księżnej Diany.

Współczesny kopciuszek

Takiego rozwoju zdarzeń nikt się nie spodziewał. Od początku był to najgłośniej komentowany związek członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Młodszy z książąt brytyjskich, Harry, znany był ze swojego umiłowania do imprezowego stylu życia. Pojawiało się w nim wiele kobiet, więc początkowym doniesieniom prasy o związku Harrego z Meghan Markle, amerykańska aktorką, nikt nie dawał wiary. Dodatkowo, niewiele wskazywało, że ten związek może zakończyć się ślubem z racji jej zawodu i pochodzenia. Jednak stało się inaczej. Zwykła amerykańska aktorka, została poproszona przez księcia o rękę. Co ciekawe nie stało się to w pałacu, ale w prywatnym mieszkaniu podczas wspólnego gotowania kolacji. Pierścionek zaręczynowy Meghan jak najbardziej pasuje do jej klasycznego stylu – złota obrączka z dużym kwadratowym diamentem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ