Fotograf ślubny – co powinno niepokoić przy jego wyborze?

0
1768
fotograf ślubny
fot. pexels.com

Pamiątka ze ślubu to coś, co jest niezwykle cenne. Właśnie dlatego Pary Młode korzystają z usług kamerzysty, fotografa, robią mnóstwo zdjęć z dnia ślubu, uwieczniają wspomnienia na wydrukowanych zdjęciach, decydują się na ,,ślubne teledyski’’. Wybór osób, które uwieczniają ten dzień często jest niebanalnym rozwiązaniem. Dziś skupimy się na fotografię i nie powiemy, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru, aby był on dobry i trafiony. Opowiemy Ci o kwestiach, których u fotografa trzeba szukać po to, aby z jego usług nie skorzystać, bo mogą one świadczyć o nieprofesjonalnym realizowaniu usługi!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/wybor-fotografa-slubnego-od-czego-zacza/

Fotograf z polecenia to nie wszystko

Wiele osób rekomendację do konkretnej osoby czy na wybraną usługę traktuje jako temat zamknięty. Ktoś powiedział, że korzystał z usług tej i tej firmy, czy też danej osoby; dopowiada, że był zadowolony, a my traktujemy to, jako temat zamknięty i koniec poszukiwań fotografa idealnego. Oczywiście jest to bardzo złe podejście. To, co trzeba zrobić, to zawsze przeanalizować prace, zobaczyć portfolio, poczytać opinie, spotkać się z taką osobą. Dopiero wówczas można stwierdzić, czy jest to ktoś, z kim chcemy współpracować czy nie koniecznie. Takie podejście i ten krok spotkania się, dopytania o różne nurtujące nas rzeczy, jest niesamowicie ważne, ponieważ wtedy możemy ocenić, czy współpraca z kimś nam odpowiada czy nie. No właśnie i tutaj jest bardzo ważny temat – poniżej umieściliśmy rzeczy, które powinny być takim ostrzeżeniem dla Ciebie, aby zastanowić się czy współpraca z danym fotografem to dobre rozwiązanie.

Złe cechy u fotografa

  • Jeśli fotograf spóźni się na spotkanie z Tobą, to jest to poważny problem i minus. Jeśli przeprosi za to, to jeszcze można przymknąć oko, ale jeśli nie i podejdzie do tego lekkomyślnie, to jest nad czym się zastanawiać.
  • Brak otwartości na Twoje sugestie jest również istotny. Jeśli zobaczysz, że na Twoje propozycje co do zdjęć, klimatu, fotograf reaguje sceptycznie, mówi, że to źle wygląda, to również zastanów się i albo zaufaj (na podstawie wcześniej oglądanych prac fotografa), albo poszukaj innego, który w pełni spełni Twoje oczekiwania.
  • Wytykanie Tobie ,,wad’’. Niestety, ale są fotografowie, którzy złą jakość zdjęć zarzucają temu, że Para Młoda nie jest ,,fotogeniczna’’. Od takiego fotografa uciekaj, jak najdalej. Fotograf ma wydobyć z was naturalne piękno i je uwiecznić na zdjęciu, nie może pozwolić sobie na takie opinie i usprawiedliwianie ewentualnie złej jakości zdjęć.

Przeczytaj też: http://www.sluchajcie.pl/2-kategorie-najlepszych-walentynkowych-prezentow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ