Śmierć ukochanej osoby – jak poradzić sobie ze stratą

0
782
Śmierć ukochanej osoby

Kiedy człowiekowi odchodzi bliska osoba, zawsze jest to niewyobrażalny cios. Nie jest możliwe przygotowanie się na taką sytuację, bez względu na okoliczności poprzedzające to smutne wydarzenie. Ważne jest, aby nie popaść w nieopanowaną rozpacz. Należy pozwolić sobie na przeżycie każdego z etapów żałoby, a w trudnych momentach nie wahać się prosić o pomoc.

Utrata bliskiej osoby. Co dalej?

Pierwsze chwile po śmierci ukochanej osoby przynoszą niewątpliwie niewyobrażalny smutek. Jest to jednak czas, kiedy Ci, którzy zostali, muszą zająć się załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności. W tak trudnym momencie łatwo przeoczyć to, co istotne, dlatego warto sięgnąć po pomoc fachowców.

Firma Styks świadczy usługi pogrzebowe w Lublinie już od 30 lat. Jej pracownicy to osoby o wysokiej kulturze osobistej, z dużym wyczuciem i niezachwianym profesjonalizmem. Bez wahania można powierzyć im zatem wszelkie formalności związane z organizacją uroczystości pogrzebowej. Z największą delikatnością przeprowadzą oni bliskich zmarłego przez ten trudny moment od śmierci do ostatniego pożegnania. Dokładne informacje o zakresie świadczonych przez firmę usług dostępne są na stronie https://www.styks.com.pl/.

Zgoda na przeżycie żałoby

Kiedy człowiek doświadcza tak wielkiej straty, potrzebuje czasu, aby wrócić do dawnego życia. Choć początkowo wydaje się to niemożliwe, to jednak z pewnością małymi krokami da się tego dokonać. Ważne jest, aby pozwolić sobie na przeżycie poszczególnych etapów żałoby.

Pierwsze, co spada na człowieka po śmierci kogoś bliskiego, to szok, a nawet niedowierzanie, że to wszystko dzieje się naprawdę. Kiedy już jednak przyjmie on do wiadomości, że ta tragedia rzeczywiście się wydarzyła, może ogarnąć go gniew. Osamotniona osoba ma prawo wykrzyczeć, jak bardzo jest wściekła, że się to stało. Ma prawo mieć poczucie niesprawiedliwości. Kiedy złość zacznie stygnąć, a człowiek pomału zacznie się uspokajać, może ogarnąć go wielki smutek. Trzeba sobie  na niego pozwolić, bo i ten etap jest potrzebny, aby ukoić cierpiącą po stracie duszę. Wreszcie pojawi się akceptacja. Choć nie będzie łatwo, czlowiek zacznie godzić się z nową sytuacją i małymi kroczkami na nowo organizować swoją rzeczywistość.

Pozostaje pamięć

Kiedy życie zacznie pomału wracać na dawne tory, możliwe zaczynie być dostrzeżenie zza chmur smutku i cierpienia ciepłych wspomnień związanych z utraconą osobą. To wtedy przychodzi moment, aby zadbać również o miejsce, w którym spoczęło ciało zmarłego. Firma Styks oferuje pomoc w wyborze odpowiedniego nagrobka i zajmie się jego montażem. Możecie być pewni, że miejsce pochówku zostanie właściwie zaopiekowane. Wszelkie czynności odbędą się z najwyższym poszanowaniem godności osoby zmarłej, tak aby rodzina i bliscy mogli ze spokojnym sercem odwiedzać cmentarz i pielęgnować tym samym pamięć o ukochanej, utraconej osobie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ