Kolagen naturalny – jakie ma zastosowanie?

0
1245
jakie właściwości ma kolagen naturalny?

Kolagen naturalny stanowi element tkanki łącznej naszego organizmu. Zawiera wiele aminokwasów, a do tego jest elastyczny i odporny na uszkodzenia. Niestety po 25 roku życia jego produkcja w organizmie człowieka się osłabia, a to ma wpływ na wygląd skóry. Na jej powierzchni zaczynają się pojawiać zmarszczki, rozstępy oraz cellulit.

Po co nam kolagen naturalny?

Kolagen naturalny jak już wiadomo jest niezwykle elastyczny i wytrzymały. Dzięki tym cechom znakomicie chroni narządy wewnętrzne człowieka, tworzy na ich powierzchni warstwę ochronną. Oprócz tego spełnia również ważną funkcję podczas pracy układu odpornościowego, zapobiega rozprzestrzenianiu się toksyn, komórek nowotworowych oraz drobnoustrojów chorobotwórczych.

Jeżeli chodzi o wpływ na skórę, to zapewnia jej na pewno ciągłość procesu odnowy komórek oraz czuwa nad prawidłowym poziomem nawilżenia. Dzięki temu skóra jest elastyczna i sprężysta.

Jakie zastosowanie ma kolagen naturalny?

Kolagen naturalny jest bardzo popularny, głównie ze względu na to, że jest dość uniwersalnym produktem. Oprócz tego, że wpływa na wygląd skóry, to jeszcze można z jego pomocą zwalczać rozstępy na ciele, czy żylaki. Jeżeli w naszym organizmie doszło do niedoboru kolagenu, aby go uzupełnić powinniśmy zastosować odpowiednią dietą oraz w razie potrzeby wspomóc się suplementami dobrej jakości. Kolagen naturalny można również stosować miejscowo.

Przeczytaj też: http://www.sluchajcie.pl/jak-dbac-o-kosmetyki-i-akcesoria-kosmetyczne/

Rodzaje kolagenu naturalnego

Obecnie wyróżniamy kilka odmian kolagenu naturalnego, jest to kolagen rybi, świński, drobiowy oraz bydlęcy. Na świecie największą popularnością cieszy się kolagen morski, który pozyskiwany jest ze skóry ryb. Jest nazywany kolagenem typu I. Cechuje się wysoką przyswajalnością, ponieważ jego budowa jest najbardziej zbliżona do odmiany ludzkiej.

Kolagen naturalny a stawy

Kolagen jest również ważnym składnikiem naszych stawów, a dokładniej ich chrząstek. Wraz z biegiem lat, zwiększa się nasze obciążenie, dlatego powinniśmy zacząć suplementować kolagen. Tutaj najlepszym wyborem będzie jego odmiana hydrolizowana. Nie zapominajmy również o swojej diecie, która powinna być zbilansowana i bogata w produkty zawierające żelatynę spożywczą. Dzięki takim rozwiązaniom można osiągnąć naprawdę niezłe efekty.

Źródło: https://www.manbel.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ