Kiedy sięgnąć po pieluchomajtki?

0
2422

Wszystko, co wiąże się bezpośrednio z naszą intymnością, mocno nas zawstydza, dlatego nie zawsze chcemy mówić o tym otwarcie. Z tego powodu mnóstwo osób, zmagających się z objawami nietrzymania moczu, ani przez chwilę nie pomyśli, by skorzystać ze specjalnych pieluch, przeznaczonych dla dorosłych. Tymczasem to one bardzo często okazują się jedynym sposobem na zabezpieczenie przed przykrymi niespodziankami podczas wykonywania codziennych czynności. W którym momencie powinniśmy się na nie zdecydować?

Nieoceniona pomoc w przypadku nietrzymania moczu

Po pieluchomajtki koniecznie powinni sięgać ci, u których występuje niekontrolowane oddawanie moczu i którzy boją się przykrej wpadki na przykład podczas wyjścia ze znajomymi. Są one praktycznym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku. Jeśli tylko dostrzeżesz u siebie kłopotliwe dolegliwości, związane z pęcherzem, rozważ koniecznie zakup odpowiednich pieluch chłonnych. Obecnie produkowane modele doskonale dopasowują się do anatomicznych kształtów i wcale nie widać ich pod ubraniami. Z tego względu nie trzeba się martwić, że ktoś je przypadkiem zauważy, a potem skomentuje.

Tego rodzaju zabezpieczenie świetnie zastępuje bieliznę osobistą. Jednocześnie zapewnia całkowitą dyskrecję, dlatego możesz je zakładać praktycznie wszędzie. Poszczególne modele różnią się od siebie poziomem chłonności. Ponieważ każdy przypadek jest inny, producenci zadbali o to, by wszyscy cierpiący na nietrzymanie moczu czuli się komfortowo. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonywane są poszczególne modele, aby zapobiec ewentualnym odparzeniom, mogącym się pojawić latem, przy wyższych temperaturach.

Dobre, gdy nie możesz wstać z łóżka

Czasem zdarza się, że dojdzie do poważnego wypadku, na skutek którego osoba poszkodowana zostanie uziemiona w łóżku. Właśnie wtedy doskonale sprawdzą się pieluchomajtki. Tego rodzaju rozwiązanie ułatwi też członkom rodziny opiekę nad chorymi, którzy nie mogą z różnych względów wstawać. Pieluchy niwelują także przykry zapach, dlatego zapewniają użytkownikowi nie tylko komfort fizyczny, ale i psychiczny.

Wsparcie dla osób starszych

Mimo że termin „pieluchy” najbardziej kojarzy się z dziećmi, specjalnie przygotowane modele tworzone są przede wszystkim z myślą o seniorach. Ich producenci wiedzą, że wraz z upływem czasu organizm, a w tym przypadku szczególnie mięśnie, powoli zaczynają odmawiać posłuszeństwa. Osobom starszym zdarza się też nie utrzymywać moczu, co bywa nie tylko kłopotliwe, ale i wyjątkowo niekomfortowe. W tym wypadku dobrze jest zadbać o właściwe zabezpieczenie, by już nigdy nie martwić się takimi rzeczami. Trzeba też koniecznie zmienić sposób myślenia i przestać wierzyć w to, że noszenie pieluch oznaczało jakiekolwiek zniedołężnienie. Wzbranianie się przed ich użytkowaniem jest zupełnie niepotrzebne – warto traktować je jak specjalną, bardzo użyteczną bieliznę, wspomagającą walkę z danym problemem. 

Starsze osoby często zmagają się z licznymi chorobami, które łączą się niekiedy z nietrzymaniem moczu. Pieluchy poleca się chociażby seniorom z zaawansowanymi nowotworami. Ich wykorzystanie ma przede wszystkim poprawiać ogólne samopoczucie i wpływać pozytywnie na komfort psychiczny starszej osoby. Warto mieć tego rodzaju zabezpieczenie nawet jeśli przykre incydenty zdarzają się rzadko. Pamiętajmy też, że na stosowanie tego środka nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ