Jaki tablet z Androidem wybrać?

0
4747
Jaki tablet z Androidem wybrać?

Tablet z Androidem to dobre rozwiązanie dla osób szukających dobrego i niezawodnego sprzętu. Godny uwagi jest też system iOS, jednak jego cena może wydawać się dla wielu osób wygórowana i nie do zaakceptowania. Z kolei tablety z systemem Android to ogromny wachlarz różnych sprzętów, w różnych cenach.

Wyróżnia się trzy najpopularniejsze systemy w tabletach: Windows, iOS oraz Android, z czego te ostatnie można najczęściej znaleźć w tego typu urządzeniach.

Do czego będzie potrzebny sprzęt?

Oglądając tablety i zastanawiając się nad ich kupnem, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i walory estetyczne w postaci wyglądu urządzenia, ale trzeba jasno określić – w jakim celu będzie on używany. To ważne, by móc dopasować parametry, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania i dadzą komfort użytkowania. Czego innego potrzebujemy do edycji dokumentów i tworzenia treści, a czego innego do grania w zaawansowane gry i ściągania specjalistycznych i wymagających aplikacji.

Tablet z Androidem – jakie są zalety tego sprzętu?

Wielu użytkowników docenia tablet z Androidem za to, że jest bardzo łatwy w użyciu. Szczególnie że system Android jest najpopularniejszy wśród smartfonów, więc ludzie są z nim dość dobrze obeznani. Zatem przeniesienie systemu operacyjnego z telefonów wprost na tablety okazało się strzałem w dziesiątkę.

Atutem, jeśli chodzi o tablety z systemem Android, jest to, że znajdziemy je w każdym przedziale cenowym – czego nie ma np. w urządzeniach iOS (marka Apple), które są bardzo drogie.

Wśród zalet, jakie ma każdy tablet z Androidem, wymienia się dużą funkcjonalność, moc przeróżnych zaawansowanych opcji, możliwość modyfikacji systemu przez użytkownika. Warto też wspomnieć o sklepie Google Play, gdzie można znaleźć bardzo dużo darmowych aplikacji.

Tablety z Androidem – wady

Wiadomo, że sprzęt z górnej półki będzie się różnił od tego najtańszego, nawet jeśli oba mają system Android.  Jednak wśród najczęstszych jego wad wyróżnia się to, że jest nieco mniej stabilny. Tanie tablety często się zawieszają, niekoniecznie działają tak płynnie, jakbyśmy chcieli. Niektórzy uważają także, że system ten zapewnia mniejszy poziom bezpieczeństwa w porównaniu z konkurencją.

Tablet z Androidem – kto powinien go mieć?

Tablet z Androidem doskonale sprawdza się wśród tych konsumentów, którzy potrzebują sprzętu o bardzo dużych konfiguracyjnych możliwościach. Sprawdza się też u osób lubiących ściągać coraz to nowsze wersje systemu i szybko przyzwyczajają się do wprowadzanych w ten sposób zmian.

Tablety z tym systemem umożliwiają korzystanie z nich jak z graficznego sprzętu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie oprogramowanie oraz specjalny rysik, pasujący do danego urządzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ