Jak żyć zdrowiej?

0
1536

Zdrowie to bez wątpienia największe dobro człowieka. Wprawdzie lepsze warunki życiowe i postęp cywilizacyjny znacznie wydłużyły życie, ale przyniosły też wzrost zachorowań na wcześniej mało znane choroby. Każdy chciałby być zdrowy, a to w dużej mierze zależy od nas samych. Przede wszystkim nie czekajmy aż dopadnie nas poważna choroba, starajmy się jej zapobiegać i w porę reagować.

Kiedy rano boli głowa – czy to migrena?
Przyczyny bólu głowy są różne. Może to być migrena, jeżeli bóle trwają od 4 do 72 godzin, są jednostronne, pulsujące i nasilają się pod wpływem wysiłku fizycznego. Dodatkowo występują nudności, wymioty i nadwrażliwość na światło. Warto pójść po poradę do lekarza, który ustali charakter bólu i przepisze odpowiednie leki.

Zapalenie błony śluzowej żołądka bez tajemnic.
Jest to bardzo częste schorzenie infekcyjne (spowodowane często bakterią Helicobacter pylori), toksyczne (przyczyną jest zatrucie lekami, alkoholem lub żółcią) lub autoimmunologiczne. Objawy, takie jak ból w podbrzuszu czy nudności, są znakiem, że trzeba udać się do lekarza, który zleci leczenie w zależności od przyczyn, które spowodowały chorobę. Na Helicobacter pylori lekarz przepisze antybiotyk, zaś w przypadku czynnika toksycznego zastosuje leki hamujące wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Jeśli przyczyną jest immunologiczna reakcja organizmu, pozostaje do końca życia przyjmować witaminę B12. Operacja też niewykluczona.

Jak ćwiczyć ze skrzywieniem bocznym kręgosłupa?
Skolioza jest częstą chorobą, na którą korzystnie wpływają zwłaszcza ćwiczenia rozciągające wykonywane podczas gimnastyki i sportów walki. Ćwiczenia można wykonywać samodzielnie lub z pomocą drugiej osoby. Ważne jest, by wykonywać je systematycznie i nastawić się na wieloletnią rehabilitację, bo tylko taka może przynieść trwałe efekty terapeutyczne.

www.gadzinowski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ