Jak się przygotować do założenia aparatu ortodontycznego?

0
1986

Nie zapewnimy sobie pięknego uśmiechu, jeśli wciąż będziemy mieć jakiekolwiek problemy ze swoim zgryzem. Spróbujmy sobie z nimi poradzić i zróbmy to jak najszybciej. Stomatologia Estetyczna w Poznaniu zaproponuje nam wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym skutecznie i w miarę szybko pozbędziemy się tego największego defektu własnej urody. Jeśli natomiast zdecydowaliśmy się już na założenie aparatu ortodontycznego, zobaczmy, jak się do tego przygotować.

W trakcie noszenia aparatu nie da się leczyć zębów. Jeśli w trakcie kuracji pojawią się jakiegokolwiek ubytki, będziemy musieli albo z nimi poczekać, albo (w skrajnych przypadkach) ściągnąć aparat i się ich pozbyć. By nie dopuścić do takiej sytuacji, jeszcze przed leczeniem ortodontycznym powinniśmy koniecznie odwiedzić gabinet swojego stomatologa. Udajmy się do niego na wizytę kontrolną i sprawdźmy, czy każdy element naszej szczęki jest w prawidłowym stanie. Jeśli cokolwiek będzie tutaj nie tak, klinika stomatologiczna błyskawicznie sobie z tym poradzi. Ze zdrowymi zębami możemy już udać się do gabinetu ortodontycznego. Najlepiej jeszcze przed taką wizytą wykonajmy sobie zdjęcie całej szczęki, bo nasz ortodonta prędzej czy później i tak o nie poprosi. Sprawdzi wtedy ułożenie naszych zębów i dowie się, gdzie znajdują się nasze ósemki. Jeśli okaże się, że wyrastają one w sposób nieprawidłowy bądź zostały zatrzymane, będziemy je musieli koniecznie usunąć. Teoretycznie możemy to też zrobić podczas leczenia ortodontycznego, jednakże lepiej mieć to od razu z głowy, by później się o to nie martwić. Wyrastające nagle ósemki mogłyby natomiast ponownie skrzywić nasz zgryz. Do tego absolutnie nie możemy dopuścić.

Stomatologia Estetyczna może więc nam pomóc w odzyskaniu wspaniałego uśmiechu. Jeśli tylko zdecydujemy się skorzystać z jej praktycznych i efektywnych rozwiązań, już niedługo na naszych zębach pojawi się nowiutki aparat ortodontyczny. W ciągu paru lat wyprostuje on nasze krzywizny i sprawi, że znowu zaczniemy się uśmiechać.

Materiał powstał we współpracy z kliniką stomatologii estetycznej z Poznania – http://stomatologia-estetyczna-poznan.pl/

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ