Plusy i minusy posiadania karty kredytowej

0
1422

Sprytne i inteligentne korzystanie z karty kredytowej pozwala nie tylko pożyczać pieniądze bez żadnych kosztów, ale również uzyskać dodatkowa ochronę dla naszych zakupów, a nawet uzyskać zwrot wydanych pieniędzy lub konkretne nagrody za częste transakcje płatnicze. Trzeba jednak zachować ostrożność, jeżeli nie będziesz odpowiednio zdyscyplinowany, bank może naliczyć spore odsetki, które wygenerują zadłużenie trudne do jednorazowego spłacenia. Jak więc sprytnie korzystać z karty kredytowej?
Jeśli planujesz zakupić coś drogiego i nie możesz zapłacić za to jednorazowo, to karta kredytowa może okazać się rozwiązaniem idealnym, o ile użyjesz jej rozsądnie.

Karta kredytowa z oprocentowaniem 0% pozwala zapłacić jednym przelewem, a następnie możemy sami rozłożyć ten koszt na kilka miesięcy, wykonując serię płatności w celu rozliczenia salda.
Dopóki będziemy pilnować, aby płatności dokonywane były przed końcem okresu bezodsetkowego, nie poniesiemy żadnych opłat za korzystanie z karty. Przegapienie tego terminu oznacza niemałe odsetki odsetek dodawane co miesiąc do naszego salda.

Kolejnym benefitem karty kredytowej jest lepsza ochrona przy płatnościach, co reguluje ustawa o kredycie konsumenckim. W razir jakichkolwiek nieprawidłowości, np. wadliwy towar mamy szansę otrzymać zwrot środków od banku, który wydał nam kartę. Ponadto, jeśli twoja karta zostanie wykorzystana w nieuczciwy sposób dostawca karty powinien również zwrócić pieniądze.

Niektóre banki w zamian za korzystanie z karty kredytowej przy codziennych płatnościach oferują częściowe zwroty gotówki, punkty lojalnościowe, co oznacza, że możesz nawet zarobić na swojej karcie kredytowej. Należy jednak pamiętać, że powyższe profity są opłacalne tylko wtedy, gdy karta jest regularnie spłacana – w przeciwnym razie oprocentowanie, które zostanie naliczone, będzie większe niż wartość owych nagród.

www.elsinterakcja.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ