Jak przygotować się do wykonania badania nasienia?

0
637
Jak przygotować się do wykonania badania nasienia

Za pomocą badania niesienia mężczyzna może sprawdzić swoją płodność. Jak należy przygotować się do takiej diagnostyki? Gdzie można z niej skorzystać?

Jak odbywa się badanie nasienia?

Aby przeprowadzić badanie nasienia, czyli seminogram bądź spermiogram, konieczne jest dostarczenie go do laboratorium analitycznego wykonującego tego typu testy lub do innej placówki, która przyjmuje materiały do badania.

W celu uzyskania precyzyjnych wyników bardzo duże znaczenie ma przekazanie jak najświeższego materiału, dlatego zaleca się oddawanie go bezpośrednio w punkcie, który prowadzi diagnostykę. Materiał można oddać wtedy w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu, które jest wyposażone w łazienkę i zamykane na klucz, aby zapewnić prywatność i komfort oddania materiału.

W zakresie diagnostyki jak Badanie nasienia katowice i Kraków to jedne z miast, gdzie można z niej skorzystać. Są one dostępne także w innych dużych miastach w Polsce.

Przygotowanie do badania nasienia

Mężczyźni, którzy chcą wykonać badanie nasienia, muszą pamiętać o tym, aby odpowiednio się do niego przygotować. O czym należy wtedy pamiętać?

Przed badaniem nasienia zaleca się okres 3-5 dni abstynencji seksualnej, czyli powstrzymywania się od wytrysku. Zbyt krótka abstynencja może spowodować obniżenie ilości plemników w ejakulacie, a zbyt długa wywołać z kolei obniżenie ich żywotności.

Na 3-5 dni przed badaniem nie należy także pić alkoholu, ponieważ zaburza on procesy spermatogenezy, czyli produkcji spermy.

Pacjent powinien także pamiętać o tym, by przekazać informacje o przyjmowanych w ostatnich 3 miesiącach lekach, ponieważ mogą mieć one wpływ na wyniki badania.

Badanie nasienia Kraków, Katowice – gdzie wykonać?

Gdy chodzi o dokładne badanie nasienia Katowice oraz Kraków są miastami, gdzie można wykonać je w wielu punktach. Zajmują się nimi głównie kliniki leczenia niepłodności, a także bezpośrednio laboratoria analityczne.

W ramach diagnostyki jak badanie nasienia Kraków i Katowice zapewniają dostęp do uznanych klinik zajmujących się leczeniem niepłodności, gdzie para może skorzystać z fachowej pomocy w ustaleniu jej przyczyn. Adresy klinik badających nasienie w Krakowie i Katowicach dostępne są online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ