Jak prawidłowo dbać o zdrowie jamy ustnej?

0
1341
Jak prawidłowo dbać o zdrowie jamy ustnej?

Dentysta to jeden z tych lekarzy, których sporo osób unika. Niestety omijanie szerokim łukiem gabinetu dentystycznego z pewnością nikomu nie wyjdzie na zdrowie. Trzeba bowiem dbać o swoje zęby regularnie, dzięki temu większe problemy stomatologiczne nie będą naszym udziałem.

Dentysta Gdynia

Gabinet dentysty w Gdyni należy odwiedzać regularnie, najlepiej przynajmniej raz na pół roku. Takie są bowiem standardy dbania o zdrowie jamy ustnej – lekarz stomatolog może dokonać wtedy przeglądu i ocenić, czy od ostatniej wizyty nie pojawiły się jakieś nowe ubytki. Poza tym oceni również stan z dziąseł, co jest szczególnie ważne na przykład dla kobiet w wieku około menopauzy. To właśnie wtedy w związku ze zmianami hormonalnymi może pojawić się paradontoza.

Gdynia dentysta i ściąganie kamienia nazębnego

Regularne dbanie o zdrowie i higienę jamy ustnej to również poddawanie się przynajmniej raz w roku usuwaniu kamienia nazębnego. Kamień nazębny to osad, który pojawia się w związku ze spożywaniem sporej ilości kawy czy herbaty, a także paleniem papierosów. Warto jednak zaznaczyć, że kamień nazębny mają tak naprawdę wszyscy, a zatem również osoby nie pijące kawy czy herbaty, czy nie używające papierosów. Warto regularnie skorzystać z usługi ściągania kamienia co robi dobry dentysta w Gdyni, którego ofertę można znaleźć na stronie internetowej https://www.dentystagdynia.pl/.

Leczenie kanałowe

Czasami może się wydawać, że stan zdrowia jamy ustnej jest bez zarzutu i nie ma żadnych ubytków. Niestety dopiero na zdjęciach rentgenowskich może okazać się, że ząb psuje się od środka, czego nie da się zobaczyć. Może okazać się, że potrzebne będzie również leczenie kanałowe, które jest dosyć skomplikowanym sposobem ratowania zęba. Warto znaleźć wtedy dobrego dentystę, który w swoim gabinecie posiada mikroskop stomatologiczny. Leczenie kanałowe pod mikroskopem stomatologicznym daje dużo lepsze efekty, niestety to wciąż rzadkość i niewielu stomatologów posiada go na swoim stanie. Pod podanym wyżej adresem internetowym można znaleźć gabinet, w którym znajduje się taki nowoczesny sprzęt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ