Jak poznać swoją drugą połowę w sieci? ABC randkowania online

0
7539

Portale randkowe w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Pragniesz nawiązać znajomość internetową, ale nie wiesz jak zrobić pierwszy krok? Jeśli napisanie pierwszej wiadomości to dla Ciebie nie lada wyzwanie, koniecznie zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem randkowania online. Sprawdź, jak zwiększyć swoje szanse i uniknąć wpadek podczas randek internetowych.

Podaj prawdziwe informacje

Zakładając profil na portalu randkowym podaj prawdziwe informacje na swój temat. Nie koloryzuj, ponieważ w przypadku spotkania w realu, Twoje kłamstwo szybko wyjdzie na jaw. Niestety badania opublikowane na łamach „Computers in Human Behavior” pokazują, że 51% użytkowników takich witryn ma tendencje do ubarwiania albo do ukrywania danych dotyczących wieku, pozycji zawodowej czy wyglądu. W przypadku randki online równie istotne jest zamieszczenie aktualnego zdjęcia. Wybierz fotkę, na której wyglądasz naturalnie. Chyba nie chcesz, aby w przypadku spotkania, Twój potencjalny partner Cię nie rozpoznał?

Znajdź wspólny mianownik

Pisząc pierwszą wiadomość do osoby, która wzbudziła Twoje zainteresowanie, nawiąż do zawartości jej profilu. Jeśli uwielbia ona podróżować, kocha zwierzęta, czy aktywnie wypoczywa to już dobry sposób na zagajenie rozmowy. Znalezienie takiej wspólnej płaszczyzny będzie wielkim ułatwieniem w randkach przez internet. Jeśli macie podobne zainteresowania, poglądy, lubicie te same filmy lub muzykę, to na pewno będzie o czym rozmawiać. Jeśli na przykład znasz język niemiecki, możesz też nawiązać kontakt z osobą przebywająca za granicą. Stwórz okazję to niepowtarzalnej randki, Berlin w końcu nie jest tak daleko. Warto zatem do tematu radek online podejść nie tylko na luzie, ale i kreatywnie.

Nie narzucaj tempa

Kolejny bardzo istotny element randek internetowych to zachowanie właściwego tempa. Pisząc do kogoś po raz pierwszy, nie proponuj od razu wyjścia na kawę czy do kina. W taki sposób osoba, z którą piszemy bardzo szybko zniechęci się do dalszego kontaktu. Portal randkowy to miejsce, które pozwala nam zdecydować, czy chcemy poświęcić czas tej konkretnej osobie. Dlatego też zanim zaproponujesz pierwsze wspólne wyjście, wysil się trochę i pokaż się od jak najlepszej strony. Daj też drugiej stronie komfortową propozycję kontynuowania znajomości.

Ostrożnie z komplementami

We wszystkim należy zachować umiar, również w komplementach. Co prawda, warto w czasie rozmowy wymienić kilka miłych słów, jednak należy robić to z wyczuciem. W przeciwnym wypadku nadmierne skupianie się na powierzchowności może spowodować, że osoba, z którą rozmawiamy poczuje się jedynie jak obiekt seksualny. Podczas randek przez internet wystrzegaj się także banałów w stylu: „schrupałbym Cię”, „jesteś niezłym ciachem”, czy „bolało jak spadłaś z nieba?”. Unikaj zatem nietaktownego i obcesowego języka, jeśli zależy Ci na nawiązaniu poważnej znajomości.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ