Jak otworzyć wino bez korkociągu?

0
3826
Jak otworzyć wino bez korkociągu

Naszła Cię ochota na szklankę dobrego wina, ale okazuje się, że nie możesz nigdzie znaleźć korkociągu? Na szczęście są sprawdzone sposoby, które uchronią nas od głowienia się nad sposobem dostania się do zawartości zakręconej butelki. Okazuje się, że wiele domowych przedmiotów może skutecznie zastąpić korkociąg. Warto więc poznać alternatywne metody otwierania wina, w zależności od tego, co akurat mamy pod ręką.

Brak korkociągu a otwieranie butelki z winem

W celu otwarcia wina bez korkociągu, należy udać się z butelką w bezpieczne miejsc, aby w razie niepowodzenia nie doszło do katastrofy w postaci poplamionego dywanu czy też wykładziny. Najlepiej udać się do kuchni czy patio, gdzie mamy płytki lub inny materiał, z którego łatwo będzie zetrzeć rozlane wino.

Do otwierania wina sprawdzi się śrubokręt, najlepiej aby był on długi i dobrze zakręcony. Śrubokręt wkręcamy w taki sam sposób, jak robimy to z korkociągiem. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie dokręcić go do końca. Następnie mocno łapiemy za rączkę i ciągniemy tak, jak robimy to za pomocą korkociągu. Jest to sprawdzona i skuteczna metoda, o czym warto przekonać się na własnej skórze.

Inną opcją jest użycie do otwierania wina wieszaka na ubrania. Najlepiej aby był on wykonany z cienkiego drutu. Wystarczy go wówczas rozwinąć i wyprostować lub wyciąg środkową dolną część wieszaka. Chociaż wieszak nie będzie się już nadawał to wieszania na nim ubrań, to można na stałe przemienić go w korkociąg. Jeden koniec drutu owijamy na kształt spirali. Dalej postępujemy tak jak w przypadku śrubokręta.

Jeżeli szukacie szerokiego wyboru różnorodnych win pochodzących z całego świata polecamy sprawdzić FORFITER exclusive

Kolejną metodą jest łyżka lub widelec. Jedna osoba trzyma owiniętą ręcznikiem butelkę nieruchomo, a druga ją otwiera. W tym celu należy ustawić łyżkę pionowo nad szyjką butelki, trzonkiem do dołu. Należy mocno wpychać korek do środka.

Do otwarcia butelki z winem przyda się także inny przedmiot, ale musi być on długi, cienki i solidny, czyli pilnik do piłowania metalu lub drewna czy też marker. Za pomocą młotka wbijajmy wybrany przedmiot w butelkę tak, aby korek wleciał do środka. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie trzymającej butelkę osoby oraz o tym, aby nie rozbić butelki.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ