Jak dbać o oczy, walczyć ze stresem i co oznacza brak krzepnięcia krwi

0
1482

Jak pielęgnować oczy z astygmatyzmem?

Jeśli widzisz nieostro, a wszelkiego rodzaju przyrządy optyczne nie są w stanie Ci pomóc to oznaka, że jesteś chory na astygmatyzm. Astygmatyzm to nic innego jak zaburzenie symetrii obrotowej oka. Niestety nie da się jej skorygować okularami czy soczewkami, a do wyleczenia tej wady potrzeba dużo cierpliwości. Jedną z metod jest ćwiczenie oczu. Należy mając nieruchomą głowę, samym ruchem gałek ocznych spojrzeć jak najwyżej do góry, następnie w prawo, dół i w lewą stronę. Ćwiczenie to może doprowadzić do bólu oczu. Będzie to oznaczało, że taka krótka gimnastyka oczna była bardzo potrzebna. Oczywiście należy powtarzać to ćwiczenie kilka razy dziennie. Jest ono dobre także dla ludzi mających zdrowe oczy. Dzięki niemu poprawimy ostrość i rozszerzymy pole widzenia.

Stres – budowanie odporności psychicznej

Stres towarzyszy wielu ludziom. Dokucza nam szczególnie przed wystąpieniem publicznym czy ważnym egzaminem. Skuteczną metodą jest skupienie się na oddechu. Należy liczyć upływające sekundy podczas wdechu, zatrzymać powietrze w płucach na krótki czas i wydech również powinien trwać parę sekund. Czynność tę należy powtórzyć kilkukrotnie, a napięcie zejdzie.

Co zrobić gdy krew nie krzepnie jak powinna…

W przypadku gdy rany nie goją się gdyż krew nie chce krzepnąć, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Może to być objawem choroby układu krążenia, choroby trzustki lub wątroby, a nawet nowotworu. Interwencja lekarska jest w takich przypadkach niezwykle ważna.

www.ozsk.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ