Imprezy rodzinne – w co się ubrać?

0
2496

Początek maja zwiastuje inauguracje najbardziej intensywnego sezonu w roku. Zbliżają się terminy ślubów oraz komunii, a to oznacza, że czas na poszukiwanie strojów, które spełnią zadanie nie tylko w kościele, ale i przy rodzinnym obiedzie czy weselu. Sukienka wieczorowa nie należy jednak do grona elementów garderoby, które nadają się na takie okazje. Jak w takim razie wybrać kobiecą sukienkę, która pozwoli przetrwać ten wymagający okres?

Przyjemne z pożytecznym – modne sukienki wiosenne

Odpowiednia okazja wymaga odpowiedniego stroju – to powinien wiedzieć chyba każdy. Jednak warto dodatkowo podkreślić te słowa, gdy mowa o imprezie rodzinnej. Trudno o bardziej oceniające środowisko niż ciotki i babcie widziane najwyżej kilka razy w roku. Sukienka weselna musi być kobieca, ale nie wyzywająca, bo co ludzie powiedzą, natomiast ubranie czegoś skromnego może okazać się zgubne. Mała czarna? Przecież to nie pogrzeb. Intensywny kolor, jak fuksja czy limonka? O tym na pewno można zapomnieć. Dobranie kobiecej sukienki na uroczystość rodzinną jest prawdziwą sztuką.

Sukienka koktajlowa jest naturalnym wyborem, który jako pierwszy przychodzi do głowy. Nic dziwnego – powstanie tego typu sukienki w późnych latach 20 XX wieku podyktowane było rosnącą liczbą kobiet, które po skończonej pracy uczestniczyły w kameralnych przyjęciach koktajlowych. Naturalnym jest więc, że sukienki koktajlowe powinny być funkcjonalne i wygodne, a także prezentować się dobrze od rana do wieczora. Wybierając sukienki na imprezę rodzinną, warto wybrać sukienkę koktajlową, by czuć się komfortowo i atrakcyjnie niezależnie od pory dnia czy okazji. A co jeśli nie interesują Cię rozwiązania oczywiste?

Sezon na kombinezon!

Sukienki weselne, podobnie jak moda uliczna, przechodzą przez kilka cykli – raz kupiona sukienka rozkloszowana może zostać wyparta przez tulipan w kolejnym roku. Dlaczego więc zamiast kobiecej sukienki nie zdecydować się na zjawiskowy kombinezon? Kombinezony przełamują schemat, są niezwykle elegancką alternatywą dla kobiecej sukienki weselnej! To oryginalne rozwiązanie, dzięki któremu wyróżnisz się na przyjęciu, wyglądając przy tym oszałamiająco i czując się komfortowo.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz sukienkę rozkloszowaną, tulipan, koktajlówkę, czy kombinezon, powinnaś czuć się przede wszystkim dobrze. Nawet stonowana sukienka koktajlowa może wyglądać zjawiskowo, jeśli dobrane do niej zostanią najpiękniejsze z dodatków – pewność siebie i wysokie poczucie własnej atrakcyjności! W zestawieniu z biżuterią i dopasowaną torebką, wszystko może wyglądać dobrze. Ale kiedy już wybierasz strój na spotkanie z rodziną, wybierz zgodnie ze swoim charakterem.

[Głosów:4    Średnia:5/5]