Ile kosztuje catering dietetyczny?

0
1370
Ile kosztuje catering dietetyczny?

Cateringi dietetyczne to bardzo popularna forma żywienia się. Ma ona wiele plusów i zalet z komfortem, wysoką jakością czy zbilansowaną dietą przygotowywaną przez profesjonalistów na czele. Jednym z głównych czynników, które decydują o tym, czy skorzystamy z diety pudełkowej, są koszty i cena. To zdecydowanie ważny czynnik dla większości osób. Ile zatem kosztuje catering dietetyczny? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części tekstu oraz podajemy konkretne sumy, kwoty i ceny, jakie obowiązują za poszczególne rodzaje diet.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Ile kosztuje catering dietetyczny? To pytanie zadawane przez wiele osób chcących skorzystać z tej propozycji. Ogólne cenniki diety pudełkowej są różne, ale mieszczą się w przedziale 30 zł, 40 zł – 70 zł – 80 zł. Przeciętnie w cenie ok. 50 zł – 60 zł będziemy w stanie znaleźć odpowiedni catering dopasowany do przeciętnej osoby np. odchudzającej się lub uprawiającej sporty. Każda firma cateringowa może oferować nieco inne produkty, usługi oraz diety. Różnice w cenach biorą się głównie właśnie z tych czynników. Najtańsze cateringi dietetyczne można spotkać w cenie ok. 40 zł. Są to przeważnie diety wegetariańskie lub niskokaloryczne. Najdroższymi dietami będą te najbogatsze i najbardziej urozmaicone zawierające np. różnorakie mięso, ryby, owoce morza itp. W tej samej ilości kalorycznej np. 2000 kalorii możemy otrzymać dwie różne diety składające się z dwóch typów posiłków, a cena między nimi może być różna. Na cenę cateringu dietetycznego wpływa również jej długość. Jeśli zmywamy catering np. na 30 lub 60 dni, a nie na 7, ceny mogą być nieco niższe lub możemy otrzymać kilka dni darmowych w ciągu tego okresu.

Ciekawostka: Kupowanie gotowych dań fast-food takich jak np. hamburgery z frytkami i regularne odżywianie się nimi w miesięcznym rozrachunku może kosztować bardzo przybliżoną cenę do cateringu dietetycznego.

Im uboższa dieta — tym taniej

Bardzo ważnym czynnikiem ceny cateringu dietetycznego, który występuje w każdej firmie cateringowej, jest zależność między obfitością posiłkową, a finalną kwotą, którą musimy zapłacić. Najtańsze będą diety wegańskie i wegetariańskie, w których nie używa się produktów mięsnych a dużo tańszych warzywnych i owocowych. Najtańsze będą również posiłki 1000 kalorii czy 1200 kalorii z wiadomych względów objętościowych. Im więcej kalorii w daniu, a sama dieta bardziej bogata, tym cena również będzie się zwiększała. Różnice w cenach najtańszych i najdroższych diet w menu firmy cateringowej mogą sięgać kilkunastu — kilkudziesięciu procent.

zdrowa salatka

Ceny na rynkach lokalnych

Bardzo często ceny cateringu dietetycznego mogą różnic się w zależności od lokalnego rynku — tak jak w przypadku innych produktów. Cateringi dietetyczne w Warszawie mogą mieć wyższe ceny od tych np. w dużych Podlaskich miastach. Dzieje się tak m.in. dzięki popytowi i podaży na catering dietetyczny oraz jego popularności. Różnica w cenie nie będzie duża, lecz warto wziąć to pod uwagę, sprawdzając ceny np. krajowe, aby nie zastanawiać się, dlaczego istnieje tak duży przekrój.

Od czego zależy cena?

Cena cateringu dietetycznego zależeć będzie od kilku czynników. Pierwszym z nich jest renoma i popularność marki. Im firma bardziej rozpoznawalna i większa oraz im się cieszy większym zainteresowaniem, tym naturalnie większe ceny za catering. Wpływ na cenę może mieć również jakość samej diety, używanie składników lepszej jakości czy bardziej urozmaicona dieta, do której potrzebna jest większa ilość pracowników, czy bardziej zaawansowany proces przygotowywania posiłków. Na cenę cateringu dietetycznego wpływać będzie również całościowa oferta firmy oraz usługi dodatkowe. Niektóre firmy mogą wliczyć w cenę dań np. konsultacje dietetyka czy indywidualny zakres czasowy przy dowożeniu posiłków. Wpływ na cenę mają też w mniejszym stopniu promocje czy sytuacja na rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ