Gdzie kupić zdrową żywność

0
1966

Wśród konsumentów coraz więcej pojawia się zwolenników zdrowej żywności. Jest to wynikiem większej świadomości ludzi na temat wykorzystywanych do produkcji żywności substancji chemicznych oraz chęci prowadzenia zdrowego trybu życia. Producenci coraz chętniej wypełniają sklepowe półki produktami bio i eko, jednak często zdarza się, że jedynie nazwa jest w danym produkcie ekologiczna. Gdzie kupić prawdziwą, zdrową żywność?

Stacjonarny sklep ze zdrową żywnością

W wielu miastach w Polsce, zarówno dużych jak i tych mniejszych, licznie powstają sklepy ze zdrową żywnością. Obecnie szacuje się, że istnieje kilkaset ekosklepów w Polsce. Są to zarówno sklepy należące do sieci, które posiadają swoje oddziały w różnych lokalizacjach, jak i prywatne, niewielkie placówki. Co więcej, liczne supermarkety wprowadzają w ofertę swoich produktów żywność ekologiczną.

W większości dużych sklepów znaleźć można obecnie całe działy przeznaczone wyłącznie produktom bio i eko. Przed zakupem warto jednak dokładnie przeczytać etykietę i sprawdzić obecność znaku certyfikującego żywność ekologiczną, aby mieć pewność zakupu właściwych produktów. Ponadto, wiele sklepów ze zdrową żywnością działa wyłącznie w Internecie, co jest dużym ułatwieniem dla osób zapracowanych lub nie mających dostępu do sklepu stacjonarnego.

Osiedlowe warzywniaki

Sklep ze zdrową żywnością powinien posiadać bogatą ofertę ekologicznych warzyw i owoców. Osiedlowe sklepy, nazywane często warzywniakami, sprzedają produkty od lokalnych rolników. Dzięki temu mamy pewność, że będą one o wiele zdrowsze i świeższe niż produkty kupione w dużych supermarketach. Zazwyczaj żywność sprzedawana w warzywniaku jest sezonowa, co oznacza, że wraz z zakupem zyskujemy gwarancję świeżości i wysokiej jakości.

Podobna jakość produktów dostępna jest na targach i giełdach warzyw i owoców, gdzie żywność dostać można bezpośrednio od producentów. Daje to możliwość uzyskania informacji na temat systemu produkcji, stosowanych środków ochrony roślin czy rodzaju nawozów.

Sklep ze zdrową żywnością online

Równie popularne jak sklepy stacjonarne zaczynają być internetowe sklepy, oferujące zdrową i nieprzetworzoną żywność, online. W sklepach internetowych rzadziej znajdziemy świeże warzywa czy owoce, jednak dostępnych jest wiele innych produktów ekologicznych. W ofercie sklepów znaleźć można żywność suchą, taką jak bio kasze, groch czy ryż. Jednak oprócz żywności kupić można również kosmetyki, a nawet ekologiczne alkohole.

Dużą zaletą internetowych sklepów ekologicznych jest ich rozbudowana oferta, która obejmuje zarówno krajowych jak i zagranicznych producentów. Żywność ekologiczna nie jest jednak tania, ze względu na kosztowny proces produkcji, jednak ceny w sklepach online są atrakcyjniejsze niż w sklepach stacjonarnych. Przed podjęciem decyzji o zakupie w sklepie internetowym warto zapoznać się z formą dostawy oraz posiadaniem przez produkty niezbędnych certyfikatów Unii Europejskiej. Dzięki taki zabiegom przekonamy się, czy sklep jest rzeczywiście ekologiczny.

Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem Przystanek Zdrowia https://przystanek-zdrowia.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ