Młode małżeństwo a kredyt?

0
1753

Kredyt mieszkaniowy to jedna z tych rzeczy o których myśli ogromna liczba młodych osób. Mieszkanie na swoim ma mnóstwo zalet i oczywiście bardzo wiele osób mocno kusi. Dlatego też nawet tak ogromne zobowiązanie jak kredyt większości osób nie odstrasza. Obecnie jednak uzyskanie takiego kredytu nie jest tak proste jak jeszcze jakiś czas temu. Bardzo ciężko również otrzymać kredyt bez wkładu własnego. Dlatego też warto odpowiednio wcześniej przygotować się do złożenia wniosku o kredyt i znacząco zwiększyć swoje szanse na otrzymanie go.

Program „”Mieszkanie dla Młodych””

Młode małżeństwa powinny w przypadku chęci zakupu swojego pierwszego mieszkania poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z programu MDM. Młode małżeństwa mają największe szanse na dofinansowanie do kredytu mieszkaniowego właśnie z tego programu. Dzięki temu rata kredytu zostaje znacząco obniżona a sama pożyczka staje się znacznie mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od liczby posiadanych dzieci. Jednak nawet to najmniejsze dofinansowanie zawsze jest dużą pomocą. Dodatkowo warto posiadać również własne oszczędności, które również ułatwią spłatę kredytu.

Podsumowanie

Młode małżeństwa mają więc bardzo mocno ułatwione zadanie jeżeli chodzi o kupno swojego mieszkania. Jeżeli odpowiednio wcześniej rozpoczną zbieranie pieniędzy i skorzystają z programów rządowych to może okazać się, że zakup mieszkania na kredyt wcale nie będzie dla nich ogromnym obciążeniem i będą w stanie w zupełności na kredyt pozwolić. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania się już dużo wcześniej.

www.moneygo.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ