Endometrioza, bolesne stosunki i puchnięcie kostek

0
2658

Dieta przy endometriozie – co jeść a czego unikać? To pytanie zadaje sobie coraz więcej kobiet z powodu rosnącej zachorowalności. Endometrioza jest to schorzenie, w którym dochodzi do rozrostu błony śluzowej macicy poza jamą macicy. Filarem jej leczenia okazuje się dieta przeciwzapalna. Wśród jej zaleceń znajduje się spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, wyeliminowanie pieczywa mącznego a prowadzenie zbóż gruboziarnistych, picie dużej ilości wody, unikanie żywności przetworzonej a także słodyczy i fast foodów.
Bóle podczas stosunku czyli dyspareunie mogą być skutkiem wielu przyczyn. Najbardziej możliwa jest suchość pochwy, która uniemożliwia odczuwanie przyjemności ze stosunku i prowadzi do stresu przed partnerem. Przyczyną suchości prócz niewystarczającego podniecenia może być także wiek, nadmierny wysiłek lub przyjmowane leki w przypadku zaburzeń hormonalnych.
Opuchnięte kostki u nóg mogą być objawem wielu różnych schorzeń. Więc jakie są przyczyny puchnięcia kostek nóg? Najczęściej zjawisko to występuje po długotrwałym pozostawaniu w jednej pozycji, np. w pracy siedząc przy komputerze. Obrzęki pojawiają się również w przypadku ludzi otyłych jako skutek spożywania dużej ilości soli i braku ruchu. Także po spożyciu alkoholu możemy zaobserwować opuchliznę. W przypadku cięższych schorzeń takich jak choroby układu sercowo -naczyniowego lub niewydolność nerek, jest również dodatkowym objawem. Niektóre leki mogą pośrednio wywołać występowanie obrzęków, w takim wypadku lepiej skonsultować to z lekarzem.

www.satik.pl/

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ