Dieta a trądzik

0
1573

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zła dieta bardzo szkodliwie wpływa na stan cery. To właśnie dlatego warto zwracać szczególną uwagę na produkty, po które się sięga i starać się, aby były one jak najmniej przetworzone. Dlatego też warto sięgać po produkty świeże, z krótkim terminem ważności. Idealne będą więc świeże owoce oraz warzywa. Dobrym pomysłem będzie kupowanie ich na małych targach, u lokalnych sprzedawców. Można mieć wtedy pewność, że pochodzą one z pewnego źródła i nie były traktowane chemicznymi odżywkami.
Dieta a trądzik to bardzo chwytliwy temat i warto mu się nieco bliżej przyjrzeć, aby wiedzieć, jak to co jemy, wpływa na nasz wygląd oraz samopoczucie.

Co warto jeść, cierpiąc na trądzik?

Z całą pewnością warto wybierać świeże i lekkie produkty. Ponadto warto wziąć pod uwagę to, że różnym osobom szkodzą różne produkty. To dlatego warto wykonać testy alergiczne i na nietolerancje pokarmowe, aby mieć pewność, które produkty mogą odpłacić się szpecącym nawrotem trądziku.
Warto sięgać po jak najwięcej naturalnych składników. Doskonałym wyborem są więc sezonowe warzywa oraz owoce. Jeśli ma się możliwość zasadzenia ich we własnym ogródku, będzie to oczywiście doskonałym pomysłem. Jeśli nie, warto kupować u lokalnych sprzedawców, którzy odpowiadają za jakość sprzedawanych produktów.
Warto też całkowicie zrezygnować, albo przynajmniej zminimalizować, ilość spożywanych przypraw. Ostre dodatki, takie jak papryczka chili, czy duże ilości cynamonu, mogą odbić się negatywnie na naszej cerze i zaostrzyć stany zapalne. Podczas kuracji więc najlepiej o nich zapomnieć i zastępować je delikatnymi dodatkami, które nie szkodzą stanowi skóry.
Na pewno warto zrezygnować też z nabiału, który powoduje trądzik u większości osób, które zmagają się z tym problemem. Warto odpuścić też spożywanie produktów tłustych, głęboko smażonych, czy tak zwanego jedzenia typu fast food. Wszelkiego rodzaju frytki smażone w głębokim tłuszczu, czy chipsy ze sklepu, z całą pewnością nie poprawią stanu skóry.

www.totalextreme.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ