Chirurg naczyniowy. Czym się zajmuje i kiedy warto się do niego udać?

0
737
Chirurg naczyniowy

Chirurg naczyniowy to specjalista, który zajmuje się leczeniem wszelkich schorzeń związanych z układem krwionośnym i limfatycznym. Nie zajmuje się jednak naczyniami krwionośnymi w głowie. W tym przypadku konieczny jest neurochirurg. Kiedy należy udać się do chirurga naczyniowego? Chirurg naczyniowy Katowice może pomóc w wielu sytuacjach.

Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice. Przy różnego rodzaju schorzeniach, warto ją odwiedzać

Chirurgia naczyniowa Katowice to dział, który powinien nas zainteresować między innymi jeśli cierpimy na zmiany miażdżycowe lub żylaki. Chirurg naczyniowy Katowice zajmie się także stopa cukrzycową powstała z powodu błędnego leczenia cukrzycy, a także wszelkiego rodzaju tętniakami i innymi nieprawidłowościami układu żylnego. Warto pamiętać, że objawy chorobowe w tych przypadkach mogą być niejednoznaczne. Już częsty ból nóg i ich mrowienie może oznaczać, że cierpimy na żylaki kończyn dolnych, albo – na przykład – na zapalenie żył. Plucie krwią może oznaczać zaś, że żylaki pojawiły się w gardle. Niejednoznacznych objawów jest bardzo dużo, warto więc obserwować siebie i w razie wystąpienia niepokojących objawów, skonsultować się może na początku z lekarzem rodzinnym, później zaś – w razie konieczności – z chirurgiem naczyniowym Katowice. Można zdecydować się na specjalistę przyjmującego prywatnie lub – jeśli schorzenie jest poważne, a jego leczenie wiąże się z dużymi kosztami – poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie i wybrać się do chirurga przyjmującego na NFZ

Chirurgia naczyniowa Katowice. Na czym polega?

Poradnia chirurgii naczyniowej katowice to miejsce, w którym nie tylko przeprowadza się poważne zabiegi operacyjne. Chirurg naczyniowy po takie metody leczenia sięga w ostateczności. Ma do dyspozycji także szereg mniej inwazyjnych metod leczenia. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju schorzenia, a nawet stopnia jego nasilenia. W przypadku żylaków kończyn dolnych czy zatorów żylnych duże nasilenie choroby, może skończyć się nawet amputacją kończyny. Nigdy więc nie można bagatelizować objawów, które mogłyby wskazywać na konieczność zgłoszenia się do chirurga naczyniowego. Z reguły leczenie nie jest bolesne ani stresujące. Warto mieć tego świadomość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ