Przeszczep włosów w Polsce – dla kogo i gdzie jest wykonywany?

0
655
Przeszczep włosów w Polsce

Transplantacja coraz bardziej się rozwija, również ta dotycząca włosów. Osoby z łysieniem, bliznami na skórze głowy, rzadkimi włosami mogą w tym momencie skorzystać z przeszczepu włosów. Przeszczep włosów w Polsce staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem, dlatego też coraz więcej gabinetów lekarskich ma w swej ofercie transplantacje włosów.

Przeszczep włosów Polska – kto najczęściej z niego korzysta?

Najwięcej osób zgłaszających się na tego typu zabiegi to mężczyźni. Zazwyczaj cierpią oni na łysienie androgenne, a skutkiem tej choroby, jest znaczna utrata włosów. Kobiety także borykają się z tym problemem, jednak rzadziej. Warto podkreślić, że transplantacja włosów nie leczy samej choroby, lecz niweluje jej skutki. Na przeszczep włosów w Polsce mogą liczyć także osoby po wypadkach, oparzeniach, z bliznami, które utraciły włosy w wyniku różnych losowych sytuacji.

Przeszczep włosów Polska – cena operacji

Ceny za transplantację włosów są wciąż wysokie. To ile zapłacimy za zabieg, zależy od gabinetu, w którym przeszczep będzie wykonany, od ilości przeniesionych włosów oraz obszaru zabiegowego. Za jeden tak zwany graft (ilość pobranych i przeniesionych włosów) zapłacimy 12 zł. Ceny w Polsce wahają się od 1500 zł do 10000 zł. Mimo że jest to drogi zabieg, wiele osób decyduje się na transplantacje włosów. Dla większości jest to bardzo ważne i daje poczucie samoakceptacji i pozbycia się dużych kompleksów.

Czy przeszczep włosów jest bolesny?

Wielu pacjentów tuż przed zabiegiem właśnie takie pytanie zadaje specjaliście. Otóż osoby decydujące się na przeszczep włosów w Polsce nie muszą się obawiać bólu i dyskomfortu podczas operacji. Przed zabiegiem kuracjusz otrzymuje znieczulenie miejscowe, w miejscu pobrania i przeszczepu włosów. O całej procedurze przed w trakcie i po zabiegu pacjent jest poinformowany przez lekarza podczas konsultacji medycznej.

Przeszczep włosów śląsk – który gabinet warto rozważyć?

W Polsce gabinetów medycznych zajmujących się transplantacją włosów pojawia się coraz więcej. Na Śląsku także znajdziemy lekarzy specjalistów wykonujących tego typu zabiegi. Warto zainteresować się klinikami i prywatnymi gabinetami lekarzy trychologów w Katowicach. Są to miejsca, gdzie wiele osób zgłasza się na przeszczep włosów i są one z nich zadowolone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ