Bóle brzucha w ciąży

0
1448

W czasie ciąży w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Jesteśmy dużo bardziej obciążone i narażone na długą listę nieprzyjemnych dolegliwości. Szczególnie w zaawansowanej ciąży. Niektóre z tych dolegliwości mogą być powodem do niepokoju i spowodować u przyszłych mam wiele zmartwień. Jednymi z tego rodzaju dolegliwości są na przykład bóle brzucha, które są bardzo częste w ciąży.

Istnieje wiele rodzajów bóli brzucha, które mogą nas zaskoczyć podczas ciąży. Szczególnie tej zaawansowanej. W wielu przypadkach nie jest to jednak powód do niepokoju. Najbardziej powszechne i odczuwalne przez większość kobiet są skurcze przepowiadające. Wiele przyszłych mam myli je z porodowymi i niepokoi się ich występowaniem przed terminem donoszenia ciąży. To jednak zupełnie normalny objaw, który nie oznacza, że dzieje się coś złego. To wręcz dobry znak bo macica przygotowuje się do porodu. Skurcze przepowiadające łatwo odróżnić od tych porodowych. Pierwszą znaczącą różnicą jest to, że skurcze przepowiadające nie są regularne i mijają po jakimś czasie. Po zmianie pozycji wyciszają się lub całkowicie ustępują. Jeśli nie masz pewności czy to faktycznie nie właściwe skurcze porodowe, warto wziąć ciepłą kąpiel, po której skurcze powinny ustąpić. Skurcze porodowe w tej sytuacji się nasilą. Wiele przyszłych mam w ostatnich tygodniach ciąży może męczyć kolka. To zupełnie normalne. Jelita są tak ściśnięte przez rosnącą macicę i spore dziecko, że nie trudno w nich o zastój, który powoduje właśnie bolesną kolkę. Kolka jelitowa jest bardzo uciążliwa. To ból zlokalizowany zwykle po jednej stronie brzucha. Z czasem przemieszcza się coraz niżej. W ciąży może nas dotknąć kolka jelitowa lub nerkowa. Jeśli ta przypadłość dokucza nam wyjątkowo często warto poinformować o niej naszego lekarza prowadzącego.

Bóle brzucha w ciąży są częstą przypadłością. Zwykle są czymś zupełnie normalnym i nie powinniśmy się nimi martwić. Zawsze jednak warto podzielić się naszymi obawami z ginekologiem. Szczególnie, jeśli bólom brzucha towarzyszą inne niepokojące objawy jak plamienie.

www.galax-sport.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ