Bojowe klocki Small Army WW2 – premierowe modele czołgów

0
2796
nowosci-w-serii-small-army-ww2

Seria klocków konstrukcyjnych Mała Armia WW2 nieprzerwanie budzi zachwyt dzieci i dorosłych zafascynowanych militariami z okresu II wojny światowej. W efekcie czego, marka COBI przygotowała dla nich nowe zestawy czołgów, które już za niedługo pojawią w sprzedaży. Dowiedz się więcej na ich temat!

Nowości w serii Small Army WW2

Seria klocków Small Army WW2 cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Dlatego też, marka COBI regularnie rozwija serię i wprowadza do swojej oferty nowe militarne zestawy. Jak podkreśla ekspert producenta i sklepu z zabawkami COBI.pl: Fenomen klocków serii Mała Armia WW2 wynika z połączenia ogólnorozwojowych zalet klocków konstrukcyjnych z możliwością poznawania historii militariów z okresu II wojny światowej. Jest to więc doskonały sposób na to, by w trakcie zabawy, dziecko nie tylko świetnie się bawiło, ale także rozwijało poszczególne zdolności oraz wiedzę historyczną. Ponadto klocki te są fascynujące nie tylko dla dzieci, ale również i dorosłych zainteresowanych militariami, którzy dostrzegają jak wiernie zestawy klockowe odzwierciedlają rzeczywiste modele.

W najbliższym czasie marka COBI wprowadzi do swojej oferty następujące zestawy czołgów: amerykański czołg średni M46 Patton, radziecki czołg ciężki IS-2M, radziecki czołg ciężki KV-1, radziecki czołg ciężki KV-2 oraz ciężkiego niszczyciela czołgów Sd.Kfz.186 Jagdpanzer VI Jagdtiger.

Amerykański czołg średni M46 Patton

M46 Patton to amerykański czołg podstawowy, który stanowił główne wyposażenie armii amerykańskiej w trakcie wojny w Korei i Wietnamie. Swoją nazwę zyskał na cześć jednego z generałów, będącego zwolennikiem broni pancernej, George’a Patton’a. Zestaw ten będzie liczył 520 elementów oraz zawierał 2 figurki. Po złożeniu będzie osiągał długość 30,5 cm, szerokość 11,5 cm oraz wysokość 13,5 cm.

Radziecki czołg ciężki IS-2M

IS-2 był jednym z najpopularniejszych radzieckich czołgów używanych podczas II wojny światowej. Wyróżniał się grubym pancerzem oraz doskonałą mobilnością i zasięgiem. Ten model czołgu był także na wyposażeniu Wojska Polskiego. Klockowy model po złożeniu będzie osiągał długość 32,5 cm, szerokość 12 cm oraz wysokość 10,5 cm.

Radziecki czołg ciężki KV-1

KV-1 to radziecki czołg ciężki z okresu II wojny światowej. Wyróżniał się tym, iż na początku wojny jego możliwości przewyższały niemieckie konstrukcje. Zyskał swoją nazwę na cześć radzieckiego komisarza obrony Kliment’a Woroszyłow’a. Zestaw będzie zawierał 470 elementów. Jego wymiary po złożeniu to: długość 22,5 cm, szerokość 12 cm i wysokość 10 cm

Radziecki czołg ciężki KV-2

KV-2 jest radziecki czołgiem z okresu II wojny światowej, który charakteryzował się podziałem kadłuba na następujące sekcje: przednią – kierowania, środkową – bojową oraz tylną – silnikową. Klockowy model składać się będzie z 510 elementów i 2 figurek. Po złożeniu osiągał będzie długość 24 cm, szerokość 12 cm oraz wysokość 10 cm.

Ciężki niszczyciel czołgów Sd.Kfz.186 Jagdpanzer VI Jagdtiger

Jagdtiger to niemiecki ciężki niszczyciel czołgów z czasów II wojny światowej. Model ten był ostatnim seryjnie produkowanym niemieckim niszczycielem. Posiadał ogromnych rozmiarów armatę, która umożliwiała niszczenie pojazdów alianckich nawet z odległości 4000 metrów. Klockowy model Jagdtiger’a będzie składa się z 565 elementów i 3 figurek, a po złożeniu będzie osiągała następujące wymiary: długość 33,5 cm, szerokość 14 cm i wysokość 10,5 cm.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ