Atrakcje turystyczne Barcelony

0
1558

Jest jednym z najpiękniejszych hiszpańskich miast, zaś szczególnie prezentuje się tutejsza starówka. Ci, którzy odwiedzą Barcelonę, z pewnością nie będą tego żałować. Spacerując po gotyckiej, zabytkowej dzielnicy tego miasta ciężko uwierzyć, że Barcelona jest nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym, ale także miastem o dużym znaczeniu przemysłowym.
Dzielnica gotycka, czyli Barri Gotic, skupia się wokół tutejszej katedry, zaś większość znajdujących się tu zabytków pochodzi z czasów, gdy zakładano miasto. A było to ponad 2000 lat temu. Tam, gdzie dziś stoi katedra, stała niegdyś rzymska świątynia Herkulesa, po której zachowały się do dziś trzy kolumny. Obecną katedrę – trzecią z kolei świątynię chrześcijańską stojącą w tym miejscu – budowano od XIII do XV wieku. Jej najmłodszym elementem jest fasada, którą dobudowano w XIX stuleciu. Świątynia może pochwalić się pięknym wnętrzem, typowym dla katalońskiego gotyku oraz cennymi zabytkami sztuki sakralnej. Pięknie prezentują się tu liczne płaskorzeźby oraz witraże. Ci, którzy chcą zobaczyć więcej cennych przedmiotów, koniecznie powinni odwiedzić Muzeum Katedralne. Najstarsze prezentowane w nim rzeźby i obrazy pochodzą z XIV wieku.
Drugą ważną placówką muzealną w Barcelonie jest Muzeum Historii Miasta, w którym można zobaczyć dawne dokumenty oraz mapy przedstawiające rozwój Barcelony oraz jej okolic.
Ważnym miejscem w Barcelonie jest bulwar La Rambla. To przede wszystkim miejsce ożywionego handlu oraz życia towarzyskiego. To jednocześnie najpopularniejszy miejski deptak i dobre miejsce na spacer.

www.rodzinne-wakacje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ