Aminokwasy BCAA – czy warto je spożywać?

0
1716

Róża – zakaźna choroba skóry na którą trzeba uważać.
Różą najłatwiej zarazić się poprzez zranienie skóry czy zakażenie już powstałej rany. Jest to choroba wywoływana przez bakterie – najczęściej są to paciorkowce, rzadziej gronkowiec. Objawami róży są ból, obrzęki i większa tkliwość skóry, który zwiększa się z dnia na dzień. Poza tym po jakimś czasie zaczyna się gorączka i dreszcze. Leczenie tej dotkliwej choroby wymaga cierpliwości, gdyż trwa nawet kilka miesięcy i polega głównie na leczeniu antybiotykowym. Na szczęście cofa się bez pozostawienia znamion i blizn.

Kobiety ciężarne częściej narażone są na różnego typu dolegliwości niż zwykli ludzie, gdyż w ich organizmie rozwija się drugi, mniejszy, ale równie wymagający. Niejeden ból może świadczyć jedynie o ucisku powiększającej się macicy, jednak z drugiej strony może to być coś poważniejszego, czym należy się martwić. Ból wątroby w ciąży – czy to może być coś poważnego? Ból wątroby może świadczyć o choleostazie ciążowej, której istotą jest nieprawidłowe transportowania żółci w komórkach wątroby, zespole Hellp, który jest dość rzadką przypadłością, czy też stłuszczeniu wątroby.

Aminokwasy BCAA są to rozgałęzione aminokwasy przeznaczone głównie dla osób, które uprawiają sport. Chodzi tutaj najczęściej o systematyczny wysiłek fizyczny – zaczynając od CrossFitu, po lekkoatletykę i sporty siłowe. Aminokwasy BCAA najkorzystniej spożywać już podczas treningu, gdyż wtedy szybciej wędrują z krwią do komórek mięśniowych. Dodatkowym atutem aminokwasów jest pozytywny wpływ na regenerację mięśni oraz usprawnienie spalania tkanki tłuszczowej.

www.malemen.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ