Wysypka po antybiotyku

0
55

Najczęstszą przyczyną alergii na leki są antybiotyki, zwłaszcza leki z grupy penicyliny i sulfa. Większość alergii na leki zwykle ogranicza się do pokrzywki, obrzęku i wysypki skórnej, ale niektórzy doświadczają rzadkich i zagrażających życiu reakcji, nazywanych anafilaksją. Alergie na leki powodowane są przez układ immunologiczny mylący antybiotyk o obcej substancji, zapalenie skóry lub, w cięższych przypadkach, ograniczenie dróg oddechowych i wywołanie wstrząsu, co może prowadzić do utraty przytomności lub śmierci. Jeśli wystąpią objawy anafilaktycznej, ważne jest, aby natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ jest to sytuacja medyczna. Nauka, jak leczyć wysypki skórne i rozpoznawać objawy cięższej reakcji mogą pomóc poczuć się jak najlepiej i uratować życie. Jeśli uważasz, że u pacjenta występuje reakcja alergiczna na antybiotyki, niezwłocznie zasięgnij pomocy medycznej, bez względu na to, jakie są Twoje objawy. Wiele reakcji alergicznych ogranicza się do wysypki skórnej i nie powoduje żadnych powikłań, ale ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o jakiejkolwiek reakcji. Niektóre wysypki mogą być spowodowane przez zespół Stevensa-Johnsona, poważne komplikacje wymagające hospitalizacji. Inne wysypki są prekursorami anafilaksji, która może zagrażać życiu, jeśli nie jest leczona. Jeśli potrzebujesz pomocy medycznej:

Gorączka, Ból gardła / ust, z kaszlem lub bez niego. Obrzęk twarzy, obrzęk języka, rozsypki i / lub blistry.

http://www.bodyandmind.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ