Prezent ślubny – co podarować zamiast kwiatów?

0
3163

Po ceremonii ślubnej goście weselni wręczaj Młodej Parze prezenty. Oprócz prezentu głównego dołączają zazwyczaj kwiaty. Kwiaty są piękne, lecz wyjątkowo nietrwałe. Dlatego coraz więcej Par już w zaproszeniach ślubnych prosi otwarcie o inny upominek – bardzo często jest on związany z pomocą charytatywną. Podpowiadamy, co można wręczyć zamiast kwiatów.

Kwiaty – choć piękne – z czasem tracą swój blask. Tymczasem bukiety, które spora ilość gości ofiarowuje Młodej Parze nie należą do najtańszych. Sprawę z tego faktu doskonale zdają sobie przyszli małżonkowie, którzy niejednokrotnie z radością przyjęliby zupełnie inny, zdecydowanie bardziej trwały prezent. Co zatem podarować Młodej Parze zamiast wspomnianego bukietu kwiatów?

Alkohol

Wysokiej klasy alkohol to jeden z prezentów, który z całą pewnością ucieszy niejedną Młodą Parę. Do wyboru masz wino z wysokiej półki, różnego rodzaju wódki czy likiery. Warto dodać, iż zdecydowanie „najbezpieczniejszym” wyborem będzie butelka dobrego wina, gdyż nie każda osoba gustuje w mocniejszych alkoholach. Najlepsza oferta win z całego świata tylko na wybieramwino.pl.

Voucher

Świetnym pomysłem jest podarowanie voucher’u do wybranego sklepu. Jeśli wiesz, że Młoda Para urządza właśnie swoje pierwsze, wspólne mieszkanie, to zdecyduj się na voucher do sklepy meblowego. Większość przyszłych małżonków z radością przyjmie również voucher do kina, teatru czy też salonu SPA.

Kupony Lotto

Chyba każdy z nas chociaż raz w swoim życiu wysłał kupon przysłowiowego „Lotka”. Oczywiście nie mówimy tu o zakupie jednego losu, a wykupieniu większej ilości zakładów. W końcu szansa rośnie wraz z ilością wysłanych kuponów.

Zabawki/przybory szkolne

Wiele par na długo przed planowanym ślubem wybiera Dom Dziecka lub też innego typu ośrodek wychowawczy, któremu podaruje otrzymane w dniu ślubu prezenty. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zakup przyborów szkolnych, zabawek lub też pomocy naukowych innego rodzaju.

Pomoc dla schronisk

Niekiedy Młoda Para – zamiast kwiatów – prosi o przyniesienie dość nietypowego prezentu w postaci… karmy dla zwierząt. W jakim celu? Podarunki tego rodzaju trafiają do schronisk dla zwierząt. Jeśli z jakichś powodów nie chcesz kupować karmy, to polecamy wybór kojców bądź innych, zwierzęcych akcesoriów.

Pieniądze

Bukiet kwiatów to wydatek co najmniej kilkudziesięciu złotych. Zamiast inwestować pieniądze w podarunek, który – mówiąc wprost – po kilku dniach i tak uschnie, zdecydowanie lepiej umieścić gotówkę w eleganckiej kopercie i podarować ją Młodej Parze.

Więcej inspiracji dotyczących wyboru odpowiedniego prezentu dla Młodej Pary można znaleźć na platformie ślubnej Wedding.pl: https://wedding.pl/inspiracje/prezenty-slubne/.

Foto: Pixabay.com

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ