Zdrowe życie

0
2561

1.Johimbina – sposób na nadwagę?

Od wielu lat johimbina jest znana przede wszystkim jako afrodyzjak i środek poprawiający sprawność seksualną. Jednak w ostatnim czasie zaczęła być wykorzystywana również jako sposób na…szybką utratę wagi.

Johimbina to substancja białkowa otrzymywana z liści i kory drzew – johimby lekarskiej i niando. Działa ona na receptory naszego układu nerwowego i tym sposobem wspomaga produkcję adrenaliny i noradrenaliny, które, jak dowodzą najnowsze badania mogą dodatkowo pozytywnie wpłynąć na wygląd naszego ciała.
Faktycznie, johimbina może mieć działanie odchudzające, samo jej stosowanie jednak nie wystarcza, aby osiągnąć wymarzoną wagę. Konieczna jest również zbilansowana dieta oraz, co najważniejsze, odpowiednia aktywność fizyczna.

Ponadto, w Internecie można znaleźć wpisy przestrzegające przed samodzielnym stosowaniem johimbiny w kapsułkach, które kupimy w sieci. Nieprawidłowe dawkowanie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych, na przykład zawrotów głowy, kołatania serca, wysokiego ciśnienia czy ogólnego wrażenia niepokoju.

2.Zakwasy łydek

Jak zapobiegać?
Najprostszą i najlepszą radą są regularne ćwiczenia, dzięki którym z czasem organizm przyzwyczai się do wzmożonego wysiłku, nadąży z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości glukozy i problemy z zakwasami odejdą w zapomnienie

Kiedy pojawiają się zakwasy łydek?
Zakwasy łydek mogą pojawić się również, gdy zapomnimy o rozgrzewce, która ma zadanie nie tylko chronić przed kontuzjami, ale również przygotować organizm do wzmożonego wysiłku czyli do wzmożonej produkcji glukozy. Jeżeli jednak nie będziemy regularnie ćwiczyć, wówczas ból łydek i innych części naszego ciała najprawdopodobniej nas nie ominie. Zastosuj wtedy domowe sposoby.

3. Co to są ćwiczenia izolowane?

Ćwiczenia izolowane to takie, w których skupiamy się na pracy jednej grupy mięśniowej, ograniczając pomoc innych mięśni. Zwykle są to ćwiczenia jednostawowe i najczęściej wykonujemy na maszynach, albo ze sztangielkami w konkretnych pozycjach, w których można wyłączyć pracę innych mięśni. Celem ich jest zwykle dopracowanie szczegółów danej partii. W porównaniu do ćwiczeń wielostawowych są mniej efektywne w kwestii spalania energii – potrzebny jest znacznie mniejszy wydatek energetyczny z powodu mniejszej pracy oraz mniejszego obciążenia, ale za to wymagają większego nakładu pracy dla tego konkretnego mięśnia. Umożliwiają szlifowanie szczegółów, więc nie są one wcale pozbawione sensu.

Przykładowe ćwiczenia:
Nogi – prostowanie lub uginanie nóg na maszynie
Plecy – ściąganie drążka wyciągu górnego do karku, przyciąganie drążka wyciągu dolnego do brzucha
Klatka piersiowa – rozpiętki na maszynie lub na ławce, butterfly
Dwugłowy ramienia – uginanie przedramion na bramie (wyciąg górny), uginanie przedramion ze sztangą na modlitewniku
Trójgłowy ramienia – prostowanie przedramion na wyciągu górnym, prostowanie przedramienia zza głowy.

www.hajpa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ