Własna firma w pigułce

0
1507
Własna firma w pigułce

Zastanawialiście się kiedyś, jak otworzyć firmę? Prawdopodobnie każdy dorosły człowiek, który właśnie skończył studia, wchodzi na rynek pracy albo pragnie się usamodzielnić, rozważa stworzenie własnego biznesu. Wiele osób jednak rezygnuje, gdyż proces otwierania przedsiębiorstwa może się na początku wydawać bardzo skomplikowany i przytłaczający. Jeżeli jednak faktycznie mamy wrażenie, że działalność gospodarcza jest nam przeznaczona i jest to idealny dla nas sposób na zarobienie pieniędzy, warto poświęcić trochę czasu i zgłębić ten temat, by na początku nie popełnić banalnych błędów i nie zniechęcić się. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne na drodze do rozpoczęcia przygody z własną firmą.
Najważniejszy jest pomysł. Im ciekawszy i bardziej innowacyjny, tym lepiej. Monopol na rynku i wgryzienie się w potrzeby konsumentów stanowią tak naprawdę 90% sukcesu.
Następnie będziemy potrzebować pieniędzy – tutaj warto zainteresować się tematem dotacji, np. z Unii Europejskiej, lub kredytów. Im spójniejszy będzie nasz biznesplan, tym większe jest prawdopodobieństwo, że bank udzieli nam kredytu. Rozejrzymy się także na rynku nieruchomości i zorientujmy się, czy w ogóle oferuje on miejsce idealne na siedzibę naszej firmy.
Kiedy mamy już pomysł i pieniądze, udajemy się do Urzędu Gminy, lub na rządową stronę internetową, i wypełniamy druczek CEIDG-1 – w przypadku wniosku internetowego, musimy pamiętać o konieczności wyrobienia sobie podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego. Wypełnienie druku CEIDG-1 jest dość czasochłonne i skomplikowane, warto więc zwrócić się o pomoc do osoby, która ma już doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, lub urzędnika.
Musimy też pamiętać o załatwieniu wszelkich zezwoleń, koncesji czy wypełnieniu formularza zgłoszeniowego VAT-R w Urzędzie Skarbowym, jeśli chcemy lub musimy być płatnikami VAT. Wszystko to jednak zależy od indywidualnego charakteru naszej firmy i wszelkie tego typu niuanse musimy sprawdzać osobiście i bardzo szczegółowo.
Otwieranie firmy nie jest tak strasznym procesem, jak się na początku wydaje. Solidność i cierpliwość na pewno zaprocentują w przyszłości. Powodzenia!

www.genotype.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ