Jak mieć końskie zdrowie.

0
1468
Jak mieć końskie zdrowie.

Każdy z nas ma swój sposób na to, jak dbać o zdrowie. Niestety nie wszystkie sposoby są dobre, tak więc jeżeli nie jesteśmy do końca pewni, czy odżywiamy się dobrze i piejmy wystarczającą ilość płynów, to warto sięgnąć porady lekarza, bądź poczytać takie informacje w internecie. Jest też mnóstwo różnych książek i porad, na pewno znajdziemy odpowiedzi na rozwianie naszych wątpliwości.

Wiadomo, że organizm każdego z nas jest inny, ale o zdrowie powinien dbać każdy z nas. Wcześniej wspomniana ilość płynów, którą powinniśmy spożywać, to kilka litrów dziennie, ale nie musi to być tylko woda, to również soki owocowe, czy warzywne, a nawet herbata czy kawa z małej ilości. Latem, kiedy tracimy tej wody więcej, zawsze powinniśmy mieć przy sobie chociaż małą butelkę z wodą tak, abyśmy w każdej chwili mogli się napić. No a co z jedzeniem owoców i warzyw? Jak wiadomo, dzień bez witamin to dzień stracony zatem starajmy się, aby w naszym codziennym jadłospisie ich nie zabrakło, szczególnie wiosną i latem, kiedy większość owoców i zielonych warzyw jest świeża sięgajmy po nie i jedzmy w każdej postaci – surowe, gotowane, czy nawet smażone.
Oczywiście oprócz jedzenia ważny w życiu człowieka jest ruch, a tym bardziej, kiedy nasza praca wymaga kilkugodzinnego siedzenia za biurkiem, czy też w innym miejscu. Jeżeli mamy taką możliwość, to w wolnej chwili wstańmy, wyprostujmy się i pochodźmy przez kilka minut. Zróbmy kilka głębokich oddechów, kilka skłonów. To nam również pomoże odświeżyć nasz umysł, co przy biurowej pracy jest bardzo ważne. Spacery, bieganie, pływanie – wszystko to, co wiąże się z ruchem jest bardzo dobre dla naszego organizmu.

Zdrowie to nasze życie, zadbajmy więc o to, aby nie było w nim dużo stresu, złych dni, czy smutku, bo wtedy właśnie jesteśmy najbardziej zdatni na wszelkiego rodzaju choroby. Tak więc jeśli wdrożymy w naszym życiu uśmiech, radość, a dopełnimy to witaminami i spacerami na świeżym powietrzu, to na pewno nie będziemy mieć żadnych problemów z naszym zdrowiem. Dbajmy więc o nie najlepiej, jak potrafimy, bo mamy je przecież tylko jedno.

www.prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ