Poprawna konfiguracja routera TP-Link.

0
1302
Poprawna konfiguracja routera TP-Link.

Nie wyobrażamy już sobie pracy czy mieszkania bez dostępu do Internetu. Globalna sieć internetowa zawładnęła praktycznie wszystkimi urządzeniami mobilnymi. Od telefonów, po komputery, laptopy aż nawet po sprzęt gospodarstwa domowego jak na przykład rozbudowane wielofunkcyjne urządzenia. Korzystają one z internetu aby krok po kroku poprowadzić nas przez proces gotowania czy przygotowywania danego dania.
Aby jednak sieć działała u nas w domu, potrzebujmy routera. Standardem są teraz routery dające bezprzewodowy dostęp do internetu – tak zwane wi-fi. Najlepszą i najbardziej znaną firmą produkującą urządzenia sieciowe jest TP-Link. Niestety, aby router działał należy go poprawnie ustawić a więc skonfigurować. Jak skonfigurować router tp link? Nic bardziej prostego! Podłączamy go do prądu i już po chwili pojawi nam się nowa sieć dostępna w sieciach bezprzewodowych. Logujemy się za pomocą przeglądarki – informacja o tym zawarta jest na odwrocie routera, na naklejce. Jest tam adres jaki musimy wpisać w przeglądarce internetowej, login a także domyślne hasło. Najlepiej już po samej konfiguracji warto zmienić te dane ponieważ poprawimy w ten sposób bezpieczeństwo naszej sieci.
Po zalogowaniu się do panelu administratora mamy dwie opcje. Pierwsza: jeśli znamy dane konfiguracyjne, możemy je wpisać w odpowiednia miejsca, po czym je zatwierdzić i zapisać. Router wtedy się zrestartuje i jeśli wszystko wpisane jest poprawnie – zacznie działać. Druga: jeśli nie mamy informacji od naszego providera a więc usługodawcy internetowego, warto poszukać tych informacji na umowie podpisanej z tą firmą bądź na ich stronie internetowej. Mimo wszystko jeśli nie znamy się za bardzo na konfigurowaniu takiego sprzętu, bądź robimy to pierwszy raz, warto wybrać opcję „Krok po kroku”. Po jej wybraniu urządzenie przeprowadzi nas po kolei przez proces konfiguracji. Sprawdzi ono również wpisane przez nas dane czy są poprawne.
Poza samą konfiguracją będziemy mieć też możliwość nadania hasła naszej sieci bezprzewodowej. Zasada jest taka, aby używać jak najbardziej skomplikowanego hasła – przecież nie chcemy aby nikt niepożądany korzystał z naszego Internetu.

www.sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ